Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Hogy tudják egyesek megcsináln...

Hogy tudják egyesek megcsinálni, hogy lefekszenek, és 10 percen belül elalszanak?

Figyelt kérdés

Anyum és a tesóm például ilyen.

És akkor is, ha nem fáradtak.


Anyum pl lefekszik délután, 10 percen belül már alszik. (elég annyi h hallom :D)

Mindegy milyen fáradt, mindegy mikor.

Én meg van olyan, hogy fél óráig nem tudok elaludni, beletelik minimum 20-30 percbe, vagy akár 1 órába. Ha meg idegeskedek a következő nap miatt, akkor van, hogy 2-3 óráig sem tudok elaludni.



Hogyan lehet azt megcsinálni, hogy akármikor lefekszek az ágyra, és 10 percen belül elalszok?



2014. szept. 10. 21:20
 1/7 anonim válasza:
100%
Régen én sem tudtam elképzelni. Mióta dolgozom reggel 6 kor kelek, a munkahelyen 4 kor végzek, utána elmegyek a konditerembe, onnan körülbelül 7-8 körül jövök ki. Ez azt jelenti, hogy fél 9 re hazaérek megvacsorázok,tusolok, egy kicsit kockulok aztán lefekszek. Nekem kb. pont 10 percbe telik elaludni. Viszont ez csak este van így amikor fáradt vagyok, délután tuti nem tudnék aludni. Az én anyukám is körülbelül 2 perc alatt bealszik akár délben vagy délután kettőkor úgy, hogy előtte 5 perccel még ablakot pucolt! Mindig baszogatom vele, hogy mi az istentől fáradt, biztos belefáradt az alvásba! :D Majd ha megöregszünk lehet megértjük...:P
2014. szept. 10. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Az nem csinálás kérdése. :-)

Van aki könnyen elalszik( én is, akár anyud) és van aki nehezebben. Lehet, hogy összefügg a stresszel, de még csak azt sem állíthatom biztosan.

Jót tesz, ha lefekvés előtt iszol egy csésze langyos citromfű teát.

2014. szept. 10. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
100%
Az lemaradt, hogy mikor iskolába jártam még hajnali egykor is fent vergődtem és az istenért sem tudtam elaludni. Na akkor irigyeltem anyámat, aki a másik szobában úgy horkolt mint egy elefánt...
2014. szept. 10. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Én is csodálkoztam, hogy anyum bárhol, és bármikor képes 5-10 perc alatt elaludni.

Ezt tényleg nem lehet sehol sem "eltanulni"?


Vagy ez mitől függ? :D

2014. szept. 10. 21:34
 5/7 anonim válasza:
100%
A szobatársam ilyen, ha van délután mondjuk fél óránk, mielőtt indulnánk egy előadásra, akkor ő addig alszik. És mikor felkel, teljesen kipihent, én meg, ha nem alszok legalább 2-3 órát, szinte rosszul vagyok, mikor fel kell kelnem. Szerintem ezt nem lehet megtanulni, van, aki ilyen típus, és van, aki nem.
2014. szept. 10. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Én szörnyen rosszul aludtam mindig is. Egyszer nem tudott senki értem menni az oviba a szokott időben, úgyhogy maradnom kellett délután is, olyankor meg volt a csendes pihenő, és emlékszem nyitott szemmel feküdtem és körülöttem mindenki aludt.

Most hogy dolgozom, és önellátó vagyok, a napom elég mozgalmas, (pultos) munka, főzés, takarítás, vásárlás, szex, stb, ezek mind fizikai "munkák", amikbe el lehet fáradni, illetve a stressz ami gyerekkoromban nem ért, az mostmár mindennapos, és csak az álomvilágba lehet előle menekülni. Egy ilyen átdolgozott nap után bizony én is 10 perc után elalszok. És mivel már rutinos alvó vagyok, egy könnyebb szabadnap után is el bírok hamar aludni.

2014. szept. 12. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
gondolj arra aki tetszik , képzeld el hogy smároltok stb én mindig elalszok ettől 10 perc alatt
2015. okt. 8. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!