Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Erős szívdobogás és feszültség...

Erős szívdobogás és feszültség ellen segíthet a sport?

Figyelt kérdés

Az utóbbi napokban jellemző, hogy nyugalmi helyzetben is vagy magasabb, vagy normál, de nagyon erős szívdobogás érzetem van, mintha ki akarna szakadni a motorom. Emellett ilyenkor nagyon feszült is leszek. Aludni se nagyon tudok emiatt, elég kellemetlen dolog.


Ismerősöm orvos, szerinte nem kell félnem, amíg nem megy a pulzusom nyugalomban 120 fölé.


Viszont annyira kellemetlen az egész, hogy már elegem van. Régen nagyon intenzíven sportoltam, kb 2-3 éve hagytam abba. Ha újra elkezdek intenzívebben mozogni,az enyhítheti a tüneteket?


22N


2014. szept. 11. 14:36
 1/3 anonim ***** válasza:
Segíthet a mérsékelt sport, meg szívnyugtató teák.
2014. szept. 11. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Pont valamelyik nap olvastam, hogy napi pár perces fejenállás nagyon jót tesz a vérnyomásnak! De azért nézz utána!
2014. szept. 11. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

A vérnyomásom rendben van, 100/70, 110/70, 120/80 amiket mérek. Csak a pulzusom szutykol, de az meg a fejenállástól még magasabb lesz. :D


De azért köszi a tippet. :)

2014. szept. 11. 14:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!