Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mit tegyek ha nagyon parázok...

Mit tegyek ha nagyon parázok stresszelek? ( E miatt túlzott izzadasban szenvedek)

Figyelt kérdés
Voltam orvosnál kaptam is rá gyógyszert de az sem segit.A suli miatt van főleg mert az osztály közösség sem a legjobb meg sajnos önbizalom hianyom van valami miatt. Milyen gyógymódok vannak hogy annyira ne legyek feszültes ideges??

2014. okt. 14. 11:59
 1/8 anonim ***** válasza:
Take it easy!
2014. okt. 14. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Valószínűleg azért stresszelsz ennyire, mert önbizalom hiányod van illetve mert nem érzed magad olyan jól az osztályközösségben, de ezt te is írtad. Nagyszerű dolog, hogy ezt már látod. Szerintem nem ott kéne leragadnod, hogy hogyan csökkentsd a stresszt, mert az nagyrészt csak egy következménynek tűnik. Inkább próbálj önbizalmat építeni és esetleg barátokat találni akár az osztályban, akár az évfolyamon, a suliban. Úgy jobb lesz odajárni, ha vannak emberek, akikkel jobban érzed magad és akiknek esetleg ki is fejezheted hogy mennyire stresszelsz a dolgokon. Talán ha rajtuk látod, hogy megértenek, de nem rugóznak annyit egy dolgon, vagy sokkal könnyebben megoldható problémának látják, akkor benned is csökken egy kicsit a feszültség.
2014. nov. 6. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Vannak barĂĄtaim az osztĂĄlyban ĂŠs szoktam beszĂŠlgetni a problĂŠmĂĄkrĂłl de hiĂĄba beszĂŠlgetĂźnk akkor is stresszes vagyok mĂĄr ha a suliba megyek akkor stresszelek.
2014. nov. 6. 13:40
 4/8 A kérdező kommentje:
Önbizalom hiány ellen mit lehet tenni?
2014. nov. 6. 13:41
 5/8 A kérdező kommentje:

Vannak barataim az osztalyban es szoktam beszelgetni a problemaimrol de hiaba beszelgetunk akkor is stresszes vagyok mar ha a suliba megyek akkor stresszelek.



Valamiert a mobilom rosszul irta ki

2014. nov. 6. 13:47
 6/8 A kérdező kommentje:
Onbizalom hiany ellen mit lehet tenni?
2014. nov. 6. 13:48
 7/8 anonim ***** válasza:

Olvass utána, tényleg ezerféle tipp és tanfolyam van önbizalom növelésre. Pár tippet, amiket hallottam én is tudok adni, ha egyedül futnál neki.

Érdemes listát írni magadról. Hogy mit szeretsz magadban, mit nem szeretsz magadban és mit szeretnél, ha milyen lennél. Ezáltal kicsit tisztázod magadban az önképed és kitűzhetsz célokat is, hogy hogyan éreznéd jobban magad a bőrödben.

Ha szeretnél bizonyos dolgon tényleg változtatni magadban, akkor azt érdemes apró lépésekben. Minden hétre tűzz ki mondjuk egy feladatot a célod kapcsán, amit meg kell csinálnod. Mondjuk ha félsz az utcán leszólítani egy idegent, akkor azon a héten minden nap szólíts le valakit és kérj útbaigazítást, vagy valami hasonló.

Hallottam egy olyan gyakorlatról is, hogy valaki csupa kedves, igaz és önbizalom növelő dolgot írt magának kis cetlikre, és teleragasztotta vele a lakást/szobáját. És így mindig, amikor beléjük futott, elolvasta őket, azaz gondolattál változtak, méghozzá sokszor, és így erősödött benne az a dolog. Mondjuk ráírod egy cetlire, hogy "okos vagy" vagy azt hogy "szép a mosolyod, mosolyogj!" és hasonlókat.


Önbizalom építésben egy pszichológus is tud esetleg segíteni, ha van rá pénzed.

Remélem nem érzed nevetségesnek a tippeket, amiket adtam, én ezekről hallottam, de elismerem, hogy sosem alkalmaztam egyiket sem. Azért hátha kipróbálod valamelyiket, és segít. Remélem jobban leszel!

2014. nov. 7. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ megfogom próbálni a tippeket hátha beválik és nem tartom hülyeségnek! 😊
2014. nov. 8. 20:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!