Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Hogyan lehet leszokni a...

Hogyan lehet leszokni a körömrágásról? (17 F )

Figyelt kérdés
2010. jan. 24. 10:47
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
én soha nem rágtam a körmöm, szóval nincs saját tapasztalatom, de a környezetemben rágták páran. azok viszont nem biztos, hogy jók egy fiúnak (műköröm, keserű körömlakk...). szerintem te max annyit tehetsz, hogy nagyon odafigyelsz, és ha elkezded rágni, akkor gyorsan abbahagyod. esetleg megkérhetsz valakit, aki gyakran van veled, hogy szóljon rád, és akkor biztos észbe kapsz.
2010. jan. 24. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
kend be erőspaprika krémmel hogy csípjen amikor rágod ha szétégeti a szádat akkor biztos nem fogod rágni XD
2010. jan. 24. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:

Az én párom 27 éves, és egyszerűen nem bír leszokni a körömrágásról. Vett már keserű körömlakkot, volt műkörme is (persze nem olyan mint a nőknek, hanem csak egy átlátszó porcelán réteg a körmén) de azt is lerágta. Egyszerűen reménytelen. Szerintem ez egy pszichikai probléma. Régen én is rágtam, de szerencsére 12 évesen sikerült abbahagynom, nálam elhatározás kérdése volt.

Szerintem nyugodtan próbáld meg a keserű körömlakkot, teljesen színtelen, kicsit fénylik, de a tövig rágott köröm sokkal nagyobb szégyen. Hátha te nem vagy olyan elvetemült, mint az én párom, és nem eszed le hiába rossz az íze :D Sajnos szép körmöd már soha nem fog nőni, de mindenképp jobb lesz, mint most. Sok sikert!!!

2010. jan. 24. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Őszintén? Szerintem sehogy. Én azóta rágom mióta van fogam :D Nem is emlékszem rá, hogy valaha volt e olyan, hogy nem rágtam le tövig a körmeimet. Egyébként kéz és lábápoló műköröm építő vagyok, sokan el sem hiszik ha ránéznek a kezeimre, mert iszonyat ahogy kinéznek az ujjaim, már teljesen el vannak deformálódva. Raktam már magamnak műkörmöt, de nem volt hosszú életű, mert nem bírtam megállni, hogy ne rágjam. Pedig rengeteget dolgoztam vele mire megcsináltam, mert rágott körömre nem lehet csak úgy egyszerűen építeni mint egy sima körömre, külön technikával kell. Néha megirigylem a vendégeim körmét és elhatározom magam, hogy leszokok a körömrágásról, de mindig feladom. Hát ez van, sajnos ilyen vagyok. Egyébként nálunk a családban mindenki körömrágós apukámon kívül, neki nagyon szép és erős körmei vannak, őt vittem a vizsgámra modellnek is. Ő pedig büszkén mutogatta az oktatónak, hogy milyen szép körmöt raktam neki:D
2010. jan. 24. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:

attól függ h miért rágod a körmöd. Azért mert tudat alatt csinálod és egy késztetésként érzed ,vagy mert simán nem akarod ollóval levágni?


azért kérdezem így mert én az utóbbi-ba tartozom:D

2010. jan. 24. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Minden fejben dől el! Egyszerűen megálljt kell parancsolni magadnak!!!
2010. jan. 24. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
én már milloszor próbáltam, volt, hogy nyáriszünetbe sikerült is 2-3hétre ráhagyni, de azán ujra elkezdtem:S hiába próbálom megállni, próbáltam már minden féle megoldást, a savanyú cucctól kezdve a kesztyűig, semmi nem hatott, amióta az eszemet tudom, mindig rágtam a körmöm, meg körülötte a bőrt. hiába próbálom megállni, egyszerűen nem megy, de hátha neked több szerencséd lesz. 17/f
2010. jan. 26. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
hasonló cipőben járok mint az előttem szóló :( annyi különbséggel, hogy nekem még 1-2 napra sem sikerült abbahagynom.... :S 17/f
2010. ápr. 2. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
Sajnos én se tudok leszokni róla:S 19/F
2011. márc. 1. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
Énis rágtam a körmömet (8éven át) de sikerült leszokni... Nemmondom, hogy könnyü volt, de megérte... :)
2011. júl. 27. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!