Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Jó vagy rossz jel, ha lefekvés...

Jó vagy rossz jel, ha lefekvéskor szorító derékfájás jelentkezik?

Figyelt kérdés

Gerincferdülésem van, emellett évek óta ülök napi 10-12 órát (nem azért, mert lusta vagyok, hanem mert ez a munkám).

Egy félprofi (nem tartom orvosnak a most OKJ-zett gyógytornászt) szerint deréktámasz kell, rendszeres gyógytorna, hogy az alsó csigolyákra ne legyen sérvem, mert elvileg "időzített bomba és armageddon")


Az alsó csigolyákl problémája ellen zóta hsználom az iszonyú kéynelmetlen háttámszt (kb 4 napja), erre évek óta nem jelentkező szorító fájdalom nyom a derekamba, a szóban forgó csigolyáknál, mikor este lefekszem és elengedem az izmokat, ellazulok.


Valakinél volt hasonló? Ez rossz vagy jó jel?

Szerintem az izmok teszik, mert csak akkor fáj, ha nem feszítem be őket, de lehet nyomnak valamit.


Nem hiszek azért teljesen egy papoló félprofinak, előbb szeretném mások véleményét látni, akiknek iylen volt.

22/L



2013. febr. 8. 12:57
 1/4 A kérdező kommentje:
Bocsánat az elkgépelésekért, a billentyűzetem nem egy működőképes darab :D sokszor nem nyomja le pl az A betűt, mikor gépelek.
2013. febr. 8. 13:00
 2/4 anonim ***** válasza:
Legjobb lenne ezek mellé gyógytornára járni. Körzeti orvosodtól érdeklődj, h ez megy-e közgyógyellátásra. Szakorvosi véleménnyel talán lehet kérni ilyet, érdemes megpróbálni. Kényelmetlen háttámaszt cseréld le!
2013. febr. 8. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Mármint másfajta gyógytornára.
2013. febr. 8. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm az első kommentelőnek :) Én is ezen gondolkodom, csak kétlaki életet élek (Pest vs szülővárosom, 4 órás távolság), ezért még a körzetimhez is nehéz eljutnom.


Csak annyit lenen jó tudni, hogy ez a fájdlom az izmom-e, hogy erősödik (a hasamon volt már, mivel edzek évek óta), vagy a sérv veszélyére figyelmeztet.

Mert az utóbbinál biztos, hogy nem kellene azt tennem, amit most, amit a kedves kolléga javasolt egy hete. :/


De nem szólom le nagyon, mert a ferdüléshez értett, az orvossal ellentétben elmondta, miért van :) És javult azóta, így biztos igaza volt.

2013. febr. 8. 13:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!