Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Miért magas a vércukrom annak...

Miért magas a vércukrom annak ellenére, hogy. (ld. Lent)?

Figyelt kérdés

Hónapok óta 6 az éhomi cukrom, pedig:

- nem eszem finomított szénhidrátot (fehérlisztet, cukrot, nincs is a háztartásban)

- napi kb fél kg zöldésget fogyasztok

- minden nap főzök a családnak, nem eszünk gyorskaját

- nem iszom cukros italokat, még gyümölcslevet sem, tejterméket nem fogyasztok

- sportolok heti min. 3-szor

170 cm vagyok és 55 kg, különben tök egészséges


Háziorvos vállat vont: majd ír gyógyszert, ha még magasabb lesz. 40 éves vagyok amúgy. Mit tehetnék még?


2014. nov. 4. 10:09
 1/6 anonim ***** válasza:
A 6-os éhgyomri teljesen jó, nálunk 6,2 a határ.
2014. nov. 4. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
De, sajnos magas :( Doki szerint is az. 6 alatt kéne lennie, ideálisan 5 alatt.
2014. nov. 4. 10:31
 3/6 anonim ***** válasza:
Akkor keress másik dokit, mert a legalacsonyab határérték 5,5 volt, amit láttam laborban. Nemhogy 5 alatt.
2014. nov. 4. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Tényleg jó a 6-os, semmi baj nincs vele! Nekem 5,5, vagy 5,8 szokott lenni. Irány egy másik orvos, ki ne találják már, hogy minden hülyeségre gyógyszert kéne szedni! Erre egyáltalán nem kell! Majd, ha 12 lesz, akkor szóljál! Az a magas, nem ez! Én is edzek, sportolok, próbálok egészségesen étkezni, mégis a vér-vizelet vizsgálatnál legalább öt értékemre csillagot kapok! Ez van! Nem esek kétségbe, manapság nagyon nehéz jól táplálkozni (jobb is, ha az ember nem tudja időnként mit eszik...), egyébként hiába ez az életmód, a stressz akkor sem kerüli el az embert! Láttam már stressztől kialakult cukrot, igaz ahhoz a genetika is közrejátszott! Nálunk elég sok a cukorbeteg, de ha minden miatt elkezdenék parázni, szerintem már kapásból a félelemtől lennék beteg!
2014. nov. 4. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Este mikor, mit és mennyit eszel utoljára? Ir-rel nekem akkor szokott magas lenni az éhomi, ha este kihagyom a vacsorát.
2014. nov. 4. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek!

Utolsó: IR-re gyanakodtam én is, mivel evés után fél órával szoktak éhségrohamaim lenni, terhelésem még nem volt, mivel - elvileg - az IR-rel nem feltétlenül jár együtt a megemelkedett éhomi vércukorszint. Vacsizni este 7 körül szoktunk, normál mennyiséget (szerintem). Mondjuk este szoktam sportolni, utána vacsora, tudnék többet enni, de este nem akarok.

Többieknek: tudom, h. stressz stb., de ez a 6 (6,1 vagy 6,2 is volt) szerintem akkor is magas, miközben tényleg figyelek, mit eszem.

2014. nov. 4. 12:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!