Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Izzadhatok azért, mert magas...

Izzadhatok azért, mert magas a vércukrom?

Figyelt kérdés

2014. jan. 26. 16:27
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem, az az alacsonynál van, az is hideg verejtékezés.
2014. jan. 26. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
89%

A folyamatos szomjazás, bőséges folyadék fogyasztás és a gyakori bőséges vizelet ürítés jellemző erre az állapotra. Az igaz, hogy melegebbnek érezzük a testünket ilyenkor de nem jellemző az izzadás, legfeljebb amikor egyébként is izzadnánk.


Nálam is így volt még kezeletlenül, amikor nem tudtam róla, hogy ilyen problémám van és ettem a cukrosat és szénhidráttal teli dolgokat is. A szervezet a sok folyadék bevitellel igyekezett megszabadulni(kimosni) a felesleges cukrot. Akkoriban volt cukor a vizeletben is, mint utólag kiderült. A szervezet a nagyon sok felesleges cukrot kóros esetben a vizelettel üríti ki.


Egyszer hegyről lefelé jövet volt amikor nagyon leesett a vércukrom bringázás közben, akkor úgy éreztem, mint ha valami hideg havas környékre jutottam volna. Mint amikor mindenhonnan hideg fagyos levegő jött volna a környezetembe. Talán nem is a levegő tűnt hidegnek, hanem a környezet. Még jó, hogy éppen leértem a Budakeszi út aljára és leszálltam a bringáról, mert akkor már nagyon furcsán éreztem magam. Elkezdtem szédelegni és már pillanatokra úgy éreztem, mindjárt összecsuklok. Eléggé szédelegtem és bizonytalanul álltam a lábamon, miközben nagyon hidegnek éreztem az időt, mint télen.


Szerencsére rájöttem, hogy nem ettem semmit fent a normafánál, pedig máskor szoktam és gyorsan bekaptam kettő szem szőlőcukrot. Nem telt el fél perc és energiával telítődtem és már nem is fáztam, szinta azonnal.


Egyébként amikor magasabb a cukrom, azt abból érzem, hogy kicsit melegem van és feldobottabb pörgősebb vagyok. Akkor tudom, meg kell mérni, hogy tudjam, hogy legalább bő folyadék fogyasztással kicsit hígítsam a keringést. Attól is esik egy-két értéket. Na meg a mozgás drasztikusan csökkenti a cukor szintet. Azért is esett le nagyon bringázás közben.

2014. jan. 27. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! :)
2014. jan. 27. 19:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!