Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Az baj, ha nagyon sokat...

Az baj, ha nagyon sokat csuklok? Mit tudok tenni ellene? Minden nap 2-3x rám jön. Ti hogy vagytok ezzel?

Figyelt kérdés
2010. jan. 28. 18:01
 1/7 anonim ***** válasza:
Szerintem menj el vele orvoshoz,mert sok minden okozhata, sok mindennek lehet a tunete!
2010. jan. 28. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nem iszol véletlenül sok szénsavas dolgot? Régebben velem is előfordult, hogy szinte mindennap csuklottam. Egy darabig bevált, hogy lehajtott fejjel nyeltem le a vizet, stb praktikák... Aztán elmúlt. De a fiatal boroktól mostanában is rám ;)
2010. jan. 28. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Azt olvastam még régen egy könyvben, hogy valaki 30 évig folyamatosan csuklott :/
2010. jan. 28. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Hát szénsavasat szoktam inni, attól lehet? Minek lehet a tünete? Elég rgóta van ez így, évek óta. Általában akkor jön rám, amikor jól bekajálok, de van, hogy magától is.
2010. jan. 28. 18:24
 5/7 anonim ***** válasza:
Próbáld meg, hogy pár napig nem iszol szénsavasat! Szerintem emiatt van, ha nem tényleg nézz el egy dokihoz, nehogy valami komoly legyen! "18:07"
2010. jan. 28. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

"Legtöbbször a N. vagus /bolygóideg/ izgalmi állapota váltja ki a csuklást, bár más okok is fenntarthatják. Kivizsgálás alkalmával addig kell kutatni, amig ki nem derül, hogy mi okozza a fokozott izgalmi állapotot. Ezután következhet az oki terápia."

Es meg:

A visszatérő, tartós csuklás okai

Tartós csuklást eredményezhet, ha a rekeszizomhoz közel futó idegeket a lefutásuk mentén bárhol ingerli valami.


A fej-nyak területén történő ingerlés esetén a fülben lévő idegentest vagy golyva lehet az ok.

A mellkas területén nyelőcsőfekély, reflux, tüdőgyulladás, mellhártyagyulladás, szívinfarktus, szívburokgyulladás lehet a kiváltó ok.

A has területén májmegnagyobbodás, májgyulladás, epehólyaggyulladás, hasnyálmirigygyulladás, illetve valamilyen rekeszizom környéki folyamat (tályog, tumor akár a mellkasi, akár a hasi oldalon) állhat a háttérben.

Megváltozott vérösszetétel. Csuklást eredményezhet a megváltozott vérösszetétel, például veseelégtelenség, cukorbetegség, alkoholfogyasztás esetén.

Az alacsony szén-dioxid érték csuklásra hajlamosít.

Az idegrendszer betegsége. Az idegrendszer daganatos, traumás vagy fertőzéses eredetű megbetegedései szintén előidézhetik a tartós csuklást.

A fentieken kívül pszichés vagy ismeretlen eredetű okok is állhatnak a csuklás hátterében, továbbá a műtét utáni állapot is előidézheti a jelenséget.

A csuklás kivizsgálása során - a részletes kórelőzmény kikérdezésén túl - vérvizsgálat és mellkas röntgen vizsgálat is történik.

2010. jan. 28. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Ó, köszönöm, nagyon szépen összeszedted :) Szerintem nálam a reflux vagy az ismeretlen/pszichés ok lesz a megfejtés.
2010. febr. 2. 08:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!