Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Volt már olyan veletek, hogy...

Volt már olyan veletek, hogy olvastok (pl. életrajza egy költőnek) és annyira beleélitek magatokat, hogy az izgalmas részeknél ráz a hideg és libabőrösek vagytok?

Figyelt kérdés
Épp az irodalmat tanulom érettségire és Petőfi életrajzánál amikor a '48-as eseményekről ír ráz a hideg. 19/L
2011. jún. 8. 15:14
1 2
 1/11 anonim válasza:
velem még nem volt ilyen irigyellek
2011. jún. 8. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Volt már olyan olvcasmányom, amitől kirázott a hideg, a jó és a rossz értelemben is, de az semmiképp nem Petőfi volt.
2011. jún. 8. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
Hát velem még nem fordult elő, pl. h egy életrajzba így beleéljem magam. De könyvnél igen, ott már előfordult. De pl a hugom:) ő is bele tudja jól élni magát helyzetekbe, emlékszem amikor még nagyon kicsik voltunk és babáztunk, és ha történt vmi rossz a babájával, közben sírt:) aranyos volt. (19/L)
2011. jún. 8. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Igen, egy csomószor.

És filmeken is.

2011. jún. 8. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
De jó neked, hogy ennyire élvezed:D engem az undor ráz már ettől a sok tételtől:P
2011. jún. 8. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Köszi a hozzászólásokat!:D

Hát engem is főleg a töri tételektől, de az irodalom megtetszett...:D

4 év alatt sosem szerettem az irodalmat, de most érdekesnek találom emberek életét és még erről verseket is írnak és azt is elolvasom, na hát én teljesen oda vagyok.:D

2011. jún. 8. 15:39
 7/11 anonim ***** válasza:

"érdekesnek találom emberek életét és még erről verseket is írnak és azt is elolvasom, na hát én teljesen oda vagyok"


Ez az irodalom és ez a varázsa :) Örülök, hogy ha csak érettségi előtt közvetlenül is, de valamikor elért hozzád ez az érzés :)


Egy irodalmár.

2011. jún. 8. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
:):)
2011. jún. 8. 16:44
 9/11 anonim ***** válasza:
Szerintem többeknek tetszene az irodalom, ha nem lenne ennyi utálatos irodalom tanár. Én pl. mindig szerettem az irodalmat, de középsuliban megutáltam a tanár miatt... volt néha, hogy megint megtesztett egy-egy lecke stb, de gyorsan alábbhagyott a lelkesedés, erről gondoskodott a tanár
2011. jún. 8. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Igen, de sajnos a tananyag is elég rideg, amit tanterv szerint tanítani kell. Az meg nem a tanár hibája. Sok olyan iromány van benne, amit iszonyú nehéz izgalmasan tanítani, és az is ront a helyzeten, hogy esetleg a tanár is utálja... Merthogy a tanár is ember, neki is megvan az ízlése, és ez nem úgy működik, hogy a tanár b*zija az egész tananyagnak, amit lenyom... Ó, dehogy! :D Úgyhogy azon felül, hogy mondjuk jól tanít-e valaki alapból, az emberi tényező is nyom a latba :)


Az irodalmár voltam.

2011. jún. 8. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!