Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mandulaműtét után mikor...

Mandulaműtét után mikor szűnik meg a fájdalom? Mikortól tudok enni?

Figyelt kérdés

holnap lesz 2 hete,hogy műtöttek de még mindig iszonyatosan fáj a nyelés. a fehér lepedék az már levált. mikor szűnik meg a fájdalom? tapasztalatok? illetve a nyaki nyirokcsomóm ami ugye a mandulám miatt volt megduzzadva,kb mennyi idő míg újra normális méretű lesz? nektek mennyi idő kellett míg újra tudtatok csípőset enni vagy szénsavasat inni?

bocsánat a sok kérdésért! köszönöm a válaszokat!


20/L


2014. nov. 18. 21:35
 1/3 anonim ***** válasza:
Énnekem anno a műtét után ásványvizet javasoltak az orvosok és azok inkább szénsavasak. Olyan jó két hét után már nem voltak problémáim. Esetleg még egy hetet próbálj szenvedni. Vagy próbálj alternatív úton valami teát, amely elősegíti a gyógyulást.
2014. nov. 18. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Én is 20 éves lány vagyok, engem szeptemberben műtöttek. Nekem a fájdalom végig nem volt olyan veszélyes, 5-7. nap volt a legrosszabb. A nyolcadik napon jelentősen enyhült, aztán már végig kibírható volt, napról napra jobb lett. Két hét után már nem fájt, csak érzékeny volt. Ez mindenkinél más, de ilyenkor már bőven nem kellene iszonyatosan fájnia. A nyirokcsomókról nem tudok sokat, nekem nem voltak duzzadtak. Csípőset, szénsavasat olyan 4 hét után mertem csak, előtte nem ajánlom.
2014. nov. 18. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
2 hétig fájdalomcsillapítón éltem, első másfél hétben kizárólag fagyit tudtam enni, rágni amúgy sem tudtam volna, mert a torkomon kívül a fülem is oltárian fájt, ha mozgattam az állkapcsom, illetve hetedik nyolcadik naptól a fagyi után valami pépeset, mert a hideg zsibbasztotta annyira. 3 hét után normalizálódott annyira a helyzet, hogy viszonylag normálisan ettem és nem kellett fájdalomcsillapító.
2014. nov. 19. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!