Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Régóta valószínüleg be van...

Régóta valószínüleg be van gyulladva a nagylábujjamon a körömágy, mert belevágtam. Mi a teenő?

Figyelt kérdés

Kb.nyár vége óta,azaz 3 hónapja be van gyulladva a körömágy,mert belevágtam. Ha megnyomom a duzzadt részét, enyhén gennyezik, talán ehhez tudnám hasonlítani: [link]

de az enyém azért enyhébb.. próbálkoztam már a paradicsommal amit itt-ott olvastam,de nem nagyon hatott,csak 1-2 órára vette le minimálisan a fájdalmat. műtéten kívül milyen megoldás lenne rá?



2014. nov. 20. 17:13
 1/7 anonim válasza:

Minél tovább húzod annál szarabb lesz.

Menj orvoshoz!

2014. nov. 20. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Menj el egy pedikűröshöz. Ha jó szakember akkor megtudja neked gyógyítani. Sajnos én is átestem már ilyenen, és házi módszer nincs rá, csak is a hosszadalmas kezelés.
2014. nov. 20. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
és a kezelés milyen fájdalmakkal jár?
2014. nov. 20. 17:18
 4/7 anonim ***** válasza:
Szerintem mutasd meg a sebészeten. Fénykép alapján nem tudom megállapítani, mennyire szükséges egyéb orvosi beavatkozás, de Betadin kenőccsel kezelheted. Ha továbbra sem gyógyul, akkor menj el orvoshoz.
2014. nov. 20. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Orvos kivágja. Levágja a gyulladt részt és a körmöt is egy részen, de végig az egészet függőlegesen. Én is ezzel szenvedek, de még nem voltam orvosnál vele. Mindkét lábamon volt, de egyiken már helyrejött magától, igaz 3 év alatt. Meg is plasztikázhatják, akkor örökre vége a fájdalomnak, de ennek árra is van kb. 20000 Ft körül van.
2014. nov. 20. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Amit a pedikürős csinál az egyáltalán nem fáj. Sokkal humánusabb és hasznosabb. Amit az orvos csinál, az meg minimum 4szúrásos fájdalomcsillapítós szurás, mert az "ugyis le kell majd venni a körmödet" lesz a diagnózis.
2014. nov. 20. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Kiegészítés: nekem mindkét lábamon a nagylábujamat az orvos kezelte, a bal lábamon ugy elrontottak valamit, hogy azóta nem nő a körmöm, csak egy ronda csonk van.

A nővérem ugyan ezzel a problémával elment egy pedikürőshoz, igaz 2 hónapig kezelte neki, de nyomtalanul elmúlt és a körme is szépen nől azóta.

2014. nov. 20. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!