Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Kell szednem a gyógyszert...

Kell szednem a gyógyszert (concor) vagy lehet más alternatíva?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Most voltam kardiológiai kivizsgáláson, mert néha érzek extrasystole-t. Kaptam egy 24 órás holtert ami kimutatta, hogy 6 extrám, 17 tachykardia és 3 QRS (ezt nem tudom mi) volt a vizsgált időszakban. A doki concor-t írt fel, mivel magas volt a pulzusom is. Bár mondtam neki, hogy idegesebb természet vagyok, főleg stressz hatására vannak tüneteim, ha pihenek, szabadságon vagyok, nyugi van akkor teljesen normális minden. Azt mondta szedni kell a gyógyszert. És ugye nem alkalomszerűen, hanem folyamatosan. No de ha nyugisabb időszakom van 65-70-es pulzussal akkor nem lesz ebből probléma? Mármint,hogy még ezt is csökkenteni fogja a gyógyszer? Amikor a holter fent volt éppen stresszesebb napom volt, ha most lenne fent, teljesen mást mutatna... Nem tudom mit csináljak, szedjem-e vagy sem...

2014. nov. 26. 10:46
 1/10 anonim ***** válasza:
35%
Ha a Cardiológus felírta a gyógyszert, akkor azt bizony szedned kell - legföljebb az épp aktuális pulzusszámod függvényében lehet emelni vagy csökkenteni az előírt adagot! Semmi bajod nem lesz tőle, ne aggódj! :)
2014. nov. 26. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
A "QRS" szakaszok egyébként az EKG-hullám szakaszai :)
2014. nov. 26. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod! Akkor ki kell váltanom a gyógyszert... Mondjuk 2,5mg-ot írt fel a doki, ahogy nézem az a legkisebb adag. Az a baj, hogy kicsit gyógyszerfóbiám van. :)


Amúgy a concor mellett (ha este kedvem volna hozzá), lehet inni 1-2 dl vörösbort?

2014. nov. 27. 07:51
 4/10 anonim ***** válasza:
Én kb 10 éve szedem és semmi mellékhatása nincs eddig. Este meg lehet inni azt a kis vörös bort.
2014. nov. 27. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Én csak azt nem értem, hogy a doki szerint nem szervi eredetű a probléma. Ennek persze örülök. (azért elküldött szív uh-ra és terheléses ekg-ra is, majd februárban megyek) Szóval ha nem szervi, hanem a stressz miatt van, akkor nem valami olyan gyógyszer kellene (ha már mindenképpen az a megoldás) ami a "fejemben tesz rendet"? Ezt persze totál laikusként mondom, nem értek hozzá. Vagy rosszul közelítem meg a dolgot? Ha a szívemre szedek gyógyszert, attól még a stressz megmarad, legfeljebb a gyógyszer miatt a szívemet nem viseli meg. De ha a stresszre lenne valami megoldás, az magával hozná, hogy a szívem is normálisabban működne. Vagy nem így van? Nem végeztem orvosit, lehet nagy hülyeségeket mondok, csak nekem ez lenne "Logikus". (aminek a valósághoz lehet semmi köze)
2014. nov. 27. 10:29
 6/10 anonim ***** válasza:
68%
Szerintem teljesen logikus, amit írsz, de a kardiológus a szívedre koncentrál, legfeljebb javaslatot tesz arra, hogy menj el pszichológushoz vagy pszichiáterhez. Szóval ne várd tőle, hogy holisztikusan a teljes lényedre figyeljen, az ő számára a szíved fontos. Meg szabad kérdezni, milyen nemű vagy és mennyi idős?
2014. nov. 27. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
38/F
2014. nov. 27. 11:49
 8/10 anonim ***** válasza:

Igen, a holisztikus szemlélet sajnos nem "divat" még hazánkban...:( Ha nagyon stresszes az életed, egy kis Frontint akár a háziorvosod is fölírhat kipróbálásra...de az is "gyógyszer"...:)

A Concort mindenesetre szedd, mert a keringésed "pörög", s azt muszáj kicsit "lassítani".Ha dohányzol vagy kávázol, ezek kiiktatásával is sokat segíthetsz :)

Minimális mennyiségű alkoholt (ha az oldja a stresszt) megihatsz :)

2014. nov. 27. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod, kipróbálom ezt a bogyót.


Amúgy nem kávézom, nem dohányzom.

2014. nov. 27. 21:33
 10/10 anonim ***** válasza:
Nagyon szívesen :)
2014. nov. 28. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!