Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Ma hajnalba elájultam a wc-n,...

Ma hajnalba elájultam a wc-n, miért lehetett?

Figyelt kérdés
Ittam este mályva teát és vettem be 2 algópirint . Iszok folyadékot rendesen.Most tesóm megmérte géppel a vérnyomásom ami 97/53 volt. Anyummal megyek ma orvoshoz,csak kíváncsi vagyok ti mit tesztek alacsony vérnyomás ellen.
2010. febr. 1. 06:12
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Annyi még vagy 5-8 másodperc lehetett az egész.Az ilyesmik gyakoriak magyaroknál?
2010. febr. 1. 06:14
 2/12 anonim ***** válasza:
70%
Szia!Az Algopyrinnel vigyázni kell!Én például olyan gyógyszer allergiás rohamot kaptam tőle, hogy csuda!Nem véletlenül lehet csak vényre kapni!Valószínű ,hogy jól lerántotta a vérnyomásodat!Mindenesetre ezt feltétlenül említsd meg az orvosnak.Mármint azt, hogy Algopyrint szedtél!
2010. febr. 1. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
66%

Egyszer velem is előfordult hasonló : reggel kipattantam az ágyból és ... össze estem, elájultam!


Na, akkor kiderült, hogy nekem alacsony a vérnyomásom, azóta reggel szoktam inni 1 kávét, ezzel teljesen rendben vagyok! :D

Plusz : akkor jöttem rá, hogy nekem nem szabad "csak úgy" kipattanni az ágyból, szép lassan kell ébredeznem és lassan kiszállni/felállni...


Mióta ezeket betartom, azóta semmi bajom, soha többé nem estem össze reggel.


Nálad valószínűleg a mályva-tea is rátett : ez erős hashajtó hatású, nyilván a vérkeringést is megzavarja (magasvérnyomásúak éppen vérnyomáscsökkentő hatása miatt szokták inni). Szóval, ha neked amúgy is alapból alacsony a vérnyomásod, akkor nem szerencsés még jobban csökkenteni.


Ha nem akarsz kávét inni a vérnyomásod emelésére (nem túl egészséges volta miatt), akkor javaslom neked a GUARANA tablettát, ez egy növényi kivonatból készült termék, koffeinhatású, de egészséges!

[link]


Szerintem az Algopiryn-nek ehhez semmi köze (mondjuk abból sem kellene 2 db-ot bevenni!)...

2010. febr. 1. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
81%

Ez az. Algopyrinből nem veszünk be kettőt, mert egy is erős. Ismétlem: nem véletlenül kapható receptre.

És még fogyókúrázol is? Nem ettél? Mindent elkövettél, hogy elájulj, aztán meg csodálkozol? És mi az, hogy "a magyarokra jellemző"? Egy német nem ájulna el ettől, vagy mi?

2010. febr. 1. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Miért ittál mályvateát és miért vettél be két Algopyrint?
2010. febr. 1. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Nos,meg vagyok fázva bevettem algópirint aztán 3 óra után újra mégeggyet és sok teát ittam,zöldet,és mályvát is hogy fogyasszon is.De rosszul cselekedtem,kitisztíototta úgy a szervezetemet,hogy elájultam. De nem lett komoly bajom,megvizsgalt a doki és javasolta sok folyadék és csak óvatosan az ilyen gyengítésekkel. Annyi néha iszok majd kávét egy keveset...Tanultam mindenesetre,hogy ne játszunk az élettel..
2010. febr. 2. 01:50
 7/12 anonim ***** válasza:

Megfázásra ne Algpyrint vegyél be, az egy komoly gyógyszer, hanem vagy semmit, csak C vitamint, vagy Kalmopyrint/Aspirint/Paracetamol tartalmút. És ne fogyókúrázz, hanem mozogj, és igyál hashajtó teát. Hány kiló vagy? (köszi a visszajelzést)

alulról a 2.

2010. febr. 2. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Szerintem az előző kommentelő azt akarta írni, hogy NE igyál hashajtó teát...

Megfázásra megfázás elleni szert vegyél be, ne Algopyrint. Sok folyadék stimmel, de a kávét inkább hagyd, amíg meg vagy fázva, mert kiszáríthat. Sima fekete tea, ha koffein kell - az a legjobb ilyenkor. Ha székrekedésed van, egyél sok kivit!

2010. febr. 2. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Kösz, 10.49-es, még jó, hogy te odafigyelsz, hamár én nem.
2010. febr. 2. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
22 éves leszek.Sajnos nekem anyukám mai napig azt mondja ha bajom van menjek orvoshoz váltsam ki a gyógyszert vagy vegyek be torok fájásra Algopyrint.Ami úgy látom nem valami jó cselekedet mármint az a szer. Magasságom 165 cm és 58 kg. Egy pár fölös kg van,de azért nem fogom magam tönkre tenni.Járok edző terembe egy héten legalább 2-3 alkalommal, én biztosra akartam menni. A mályva teát először próbáltam ki,viszont nem így kellett volna. Kávéra nem szeretnék rászokni ha már 22 éves koromra hanyagoltam a káros szenvedélyeket. Sokat tanultam a szituációból,biztos volt miértje.
2010. febr. 2. 17:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!