Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Lehetnek fülfájásnak pszichés...

Lehetnek fülfájásnak pszichés okai?

Figyelt kérdés
Ma délután kezdtem el érezni, hogy feszít a bal felem, aztán lassan ráment a fülemre a fájdalom, de még mindig nem érzem konkrétan, hogy a fülem fáj, de mégis néha. Arra gondoltam, hogy huzatot kaptam, de nem tudom hol. Igaz elég hideg van mostanában, de mindig volt rajtam sapka. Azért gondolok pszichés okokra, mert elég rossz itthon a helyzet. Most 20 éves vagyok, van egy húgom és egy öcsém. Ha valami van, általában én viszem el a balhét... De mostanában egyre jobban azt érzem, hogy gyűlölnek a szüleim... Vasárnap nem tudok velük enni, mert beszólnak valamit és én ilyenkor általában felmegyek a szobámba, aztán ha végeztek (erre én már majdnem éhen halok) lemegyek és mint egy kutya eszek a maradékból. Próbálok félre vonulni, nem találkozni velük, kerülni a konfliktusokat, "" nem meghallani ami rosszat rólam mondanak". De belül iszonyatosan fáj, mert vágyom a szeretetükre. Ebből következtetek arra, hogy ez oka lehet a fülfájásomnak. Volt már valakinek ilyen vagy hasonló tapasztalata? Mit tegyek? Segítsetek!
2010. febr. 1. 20:56
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

A, Fülfájás oka más lehet, mondjuk húzat, vagy fog.


B, ne hátrálj meg, a konfliktus kerülésnek ez a formája nem jó. Saját magad golyózod ki a családból. Én is megtettem ezt, meg a testvérem is, nem jó megoldás.

2010. febr. 1. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Szeretnék gratulálni neked amiér ilyen figyelmes vagy a szervezeted jelzéseire.

Ez nagyonis valós, velem is volt már nem is egyszer pszichés betegség.

A hallószerv a "beszélőszervekkel" áll energetikailag szoros kapcsolatban.

Ha valamit nem "akarsz" meghallani, mert fáj, ez a füledben előbb-utóbb fájdalmat okozhat.

Főleg ha a szíved szeretetet szeretne. Tanácsom, hogy mondd ki ami bánt kommunikálj otthon már ha van értelme.

Ha meg nincs próbáld meg ne a szívedre venni, inkább tanulni belőle kihívásként felfogni, hogy ettől erősebb leszel...mert lehet csak ez segíthet ebben az áldatlan helyzetben!

Jobbulást kívánok!

2010. febr. 1. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Igen,lehetnek. Mivel otthon nem valami jó a közhelyzet.Nem akarod meghallani, ami neked szól,és a füled így vág vissza, tehát fájdalommal.
2010. febr. 1. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
És mikor lesz jobb? Igaz most úgy érzem, ha nem figyelek oda rá mintha nem is érezném. Ha holnap is érezni fogom elmenjek megnézetni? Amúgy tudom, hogy nem szabadna a szívemre vennem, de a saját szüleimet nem tudom megtanulni semmibe venni. Az a baj, hogy barátaim sincsenek, csak a páromra számíthatok. Azért jó lenne elmondani valakinek a dolgaimat, mert a párom is félek, hogy besokall egyszer...Pánik beteg is vagyok és szinte folyamatosan szorongok, meg tisztaságmániás is lettem... Nem jó ez így... Félek...
2010. febr. 1. 21:29
 5/10 anonim ***** válasza:

1.)Fogorvos

2.)Fülészet

Ne keress addig pszichés okot, amíg a szervi nincs kizárva. Utána viszont

3.)irány a pszichológus

Amúgy meg csökkentsd az érzékenységedet, túlléptél már a kamaszkoron. Ha beszólnak, röhögj magadon, szólj nekik vissza, közöld velük, hogy ne tegyék, de ne hagyd ott a családot.

2010. febr. 1. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Mitől félsz? Komolyan kérdezem!

Nekem is hasonló tüneteim voltak egészen addig míg ki nem álltam magamért!

Nem szebad félned nincs az az ember a Földön akiért "megbetegítsd" magad!

Se papa, se mama se senki miatt ne tedd taccsra az idegeidet!

Nem szabad külön életed van-ha nincs teremtsd meg, vagy mi lesz veled?

Tudom, hogy nagyon nehéz mondom nekem is őrület volt, de eldöntöttem, hogy ÉLNI szeretnék mégpedig normálisan és nem fog egy ősöm sem a nyomorával megölni...

Sok sikert!!!

2010. febr. 1. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Ami a legfontosabb a szervi "tünetek"(betegség) mindig okozat az ok a lényeg!!!

Ettől persze a szervi problémát is kezelni kell. De nem kell egyből megilyedni pláne ha lelkileg és idegileg ennyire igénybe vagy véve!

2010. febr. 1. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Félek, hogy nem fog sikerülni talpra állnom... Igaz, most elhatároztam magam, elvégzek egy gyógymasszőr tanfolyamot, hogy önállósodni tudjak. Tudom, hogy nem kéne megijednem, csak most is kicsit bepánikoltam akaratlanul. Itthon vagyok most, de olyan egyedül érzem magam, senkivel nem tudok beszélni, pedig én mindig úgy képzeltem, hogy a saját anyjával azért megoszthat az ember dolgokat. Sírni tudnék, ha a barátomra gondolok, úgy oda bújnék valakihez. Utálok egyedül...
2010. febr. 1. 22:01
 9/10 anonim ***** válasza:

Ez tök jó ötlet amit írsz a gyógymasszőri. Remélem sikerülni fog.

Ja a lelki önnállósodásra gondoltam és az tényleg nehezebb az anyaginál. Nagyon rossz volt nekem is apámmal szembesülnöm, hogy nem olyan, mint amire vágynék...nagy erő kell ahhoz, hogy ezt elfogadd és tovább tudj lépni, de próbálj meg a párodra gondolni, hogy ő jó hozzád és építsd a jövőd mikor "le tudsz anyagilag is vállni" és nem kell folyton olyan közegben lenned ami tönkretesz.

Nekem az volt a legnehezebb mikor szembesültem és nem akartam elhinni amiket látok, pedig a valóság volt...és szeretet maradt a szívemben és büszke vagyok arra, hogy nem lettem utálkozó és nem hibáztatom őt, mert magam kezébe vettem a sorsomat és így csak én felelek érte.

De ez több év kitartó munkája volt.

Még pszichológushoz is elmentem úgy 6hoz, mert egyik sem tudott segíteni, de hogy is tudnának már rég nem az volt a gond, hogy nem hallgatott meg senki...hanem az elfogadás, a kitartás az volt a nehéz...!!!

Ja és nagyon vigyázz antidepresszáns, nyugtató... nem gyógyít meg-sőt!

Kívánom, hogy legyen tiszta erőd az önmegvalósításodhoz!

2010. febr. 1. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm az utolsónak! Gratulálok, hogy sikerült, remélem nekem is menni fog a dolog! Jó érzés, hogy nem vagyok egyedül a problémámmal. A pszichológusról ugyanazt gondolom mint Te, egyáltalán nem áll szándékomban gyógyszert szedni még ha el is megyek hozzá. Megpróbálom tényleg akarni a dolgot és biztos menni fog, csak fáj még... Köszi mindenkinek a segítséget! :)
2010. febr. 1. 22:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!