Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Miért nem képesek sokan...

Miért nem képesek sokan ezeket megérteni és rájönni arra, hogy tényleg nagyon beszűkült látókörrel rendelkeznek?

Figyelt kérdés

[link]


Többek közt a vallás, de ugyanúgy igaz a többire is.



2014. dec. 19. 10:35
 1/1 anonim ***** válasza:

Kikre gondolsz? Beszűkült a Szabadonébredős közösség látóköre, vagy beszűkült a többi ember látóköre?


Egyébként, nem azt mondanám, hogy Sz.É. mindenben igazat írnak, de legalább próbálnak gondolkodni és elszakadni a mainstream, materialista és káros világnézettől. Szerintem Sz.É. még mindig nyitottabb gondolkodású.


Viszont azért nem képesek sokan nyitottan gondolkodni, mert az csak problémákat okoz. Na jó, nem biztos hogy mindig, nekem speciel több gondot okoz (szerintem) mint hasznot. Akkor miért várnánk el másoktól, hogy

- kritikusak legyenek önmagukkal szemben

- eltérjenek a mainstream világnézeti sémáktól.. ha ez inkább több problémával jár?


Nem várhatjuk el.. meg kell értei az embereket, akiknek így is elég problémájuk van, pedig a valódi gondokat nem is ismerik.

Esetleg lehetne előnyük a beszűkült világnézetük megváltoztatásával, de ezt az előnyt nem ígérheted meg nekik, tényleg csak esetleges.. akkor meg miért törnéd össze mások világképét?

Egyébként ki az aki nem rettegne attól, hogy az ici-pici stabilitást biztosító világképét is összetörjék? Na ezért sem képesek sokan megérteni, hogy a világnézetük beszűkült. De neked meg őket kellene megértened.

2014. dec. 19. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!