Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » Sokan - akik amúgy jó helyesír...

Sokan - akik amúgy jó helyesírással rendelkeznek - miért nem tesznek a vessző után szóközt?

Figyelt kérdés
Nem buták,látszik a írásukon,mégis így írnak.
2012. dec. 4. 16:17
 1/8 anonim ***** válasza:

Pontosan azért, amiért az közepes vagy jó helyesírók "menőségből" direkt rosszul írnak. Mert "menő".


És születnek ilyenek:


"H mégiscsak de most mé mien jogon szósz be te takony gec fú de mozst télleg he cukhwhy" Én meg bogozzam ki mi is ez...

2012. dec. 4. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Talán ritkán gépelnek, és nem állt rá a kezük, hogy vessző (pont, kérdőjel, stb.) után egyből nyomjanak egy szóközt is. Kézírásban ugye nem kell külön kitenni a szóközt, ezért sokan kihagyják, akik ritkán gépelnek. És ha nem olvassák vissza, fel sem tűnik. :)
2012. dec. 4. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Nemrég volt már szó erről itt.

Mi, akik hagyunk szóközt, nem tudhatjuk az okokat.

Ők pedig, akik nem hagynak szóközt, nem írtak választ... :D


A kézírással kapcsolatban megjegyezném, hogy az írástanuláskor bizony nem kevés idő, mire megszokja egy gyerek, hogy a szavak között egy-egy karikányi / kisujjnyi helyet kell kihagyni. Ez persze - az írással együtt - automatizálódik, tehát később nem kell odafigyelni, koncentrálni.

2012. dec. 4. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

"nem kevés idő, mire megszokja egy gyerek..."

Igen, így van. Én a berögzült, gyakorlott állapotra gondoltam. :)


De amúgy azt is el tudom képzelni, hogy sms-hez szokott, karakterekkel spóroló emberek.

2012. dec. 4. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Így már rendben van. :)
2012. dec. 4. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Mert mégsem rendelkeznek olyan jó helyesírással. :) Nekem megtanították már az első osztályban, hogy az írásjelek után szóközt hagyunk; és megfordult a kezemben egy pár könyv, amikben határozottan voltak szóközök. Azt nem értem, hogy akik így írnak, azok nem tartják zavarónak az összefolyó szöveget? Vagy csak írnak, de nem olvasnak, ezért nem gond nekik a tagolás hiánya?
2012. dec. 4. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Nem tudom, de sokszor bántja a szememet. Nem azért, mert okoskodni szeretnék, hanem tényleg megszokott dolgom, hogy ott van a szóköz, nem folyik egybe 2 szó, dehát... :D
2012. dec. 4. 19:52
 8/8 anonim válasza:
Mert ugyanolyan divat, mint az XD, S, O és társai.
2012. dec. 6. 04:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!