Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Magas vérnyomás mellett a...

Magas vérnyomás mellett a sport jó hatással van?

Figyelt kérdés
Nagyon stresszes és feszült vagyok, egyszerűen már állandósul nálam a magas vérnyomás, pedig a kávéról és teáról is leszoktam már. Amennyiben elkezdek sportolni az feljebb vagy lejjebb vinné? 22/F

2014. dec. 26. 16:12
 1/5 anonim ***** válasza:
Mivel nem tudni, mitől van a magas vérnyomásod, az lenne a legjobb, ha azt egy belgyógyásszal, vagy egy sportorvossal megbeszélnéd.
2014. dec. 26. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Valószínűleg a stressz, feszültség okozza. Folyamatosan rágódom, érzem, hogy majd szétrobbanok. Sok minden történt az utóbbi időben, sok új dolog, mamám is meghalt. Sokat stresszeltem, kaptam xanaxot, esténként veszek be, leakartam vele állni, de ekkor barátnőm is elhagyott. Alapjáraton van kötődési problémám, és nehezen tudom feldolgozni a veszteséget. Egyszerűen nem bírok lenyugodni.
2014. dec. 27. 09:49
 3/5 anonim ***** válasza:
Valóban mozognod kell. Sokat ülsz?
2014. dec. 27. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Igen, itthon is, egyetemen is.
2014. dec. 27. 16:21
 5/5 anonim ***** válasza:

Szerintem a válasz egyértelmű...

Állandóan ülsz. Ha nem mozogsz, akkor nem működik jól a szívpumpa effektus. Mindig ugyanakkora térfogatú vért kell mozgatnia a szívednek, pedig mozgás közben, az összehúzódó végtagizmok is segítik a szívműködést. A zsírszövetek szép lassan megtelepednek az erek belső falán, az erek kitágulnak, a vazomotorikus izmok állandó ernyedt állapota miatt...


NEM folytatom. Mozogni kell, mert arra születtél. Aki nem mozog, az nem lesz egészséges, akkor sem ha egész nap csak zsírszegény vöröshúst meg danone activiát eszik, és kecsketejet iszik hozzá...

2014. dec. 31. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!