Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mi segíthet az emberen?

Mi segíthet az emberen?

Figyelt kérdés

Korunk "népbetegségének" tüneteit érzem én is: lehangolt, sötét jövőkép, céltalanság, türelmetlenség, stressz..ilyesmiket vélek felfedezni magamon.

Mi segíthetne? Nem ciánra és nem is egy .57-es stukkerra gondoljunk, köszi..

Pszihológus..vagy inkább meditáció..egyéb ötletek?

Kinek mi vált be?



2015. jan. 5. 08:58
 1/6 anonim ***** válasza:
Válassz hobbit, életcélt, olvass jó könyveket, rendezd a lakást kényelmes, hangulatos bevackolósra, ahol igazán jól érzed magad, tartsd a kapcsolatot a barátaiddal, mozduljatok ki, sportolj, mosolyogj, légy kedves az idegenekkel is, nagyon jó érzés lesz neked is. Valamit újíts a külsődön, nem tudom milyen nemű vagy, de mindkét nemnél beválhat a csinos ápolt megjelenés, új frizura, szóval minden, amitől jobban érzed magad a bőrödben, mert az élet csodaszép, nem kell nagy dolog ahhoz, hogy élvezzük! :)
2015. jan. 5. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
És még annyit, hogy a meditáció jó lehet, de én pl. túl zizgős vagyok hozzá, nekem nem megy. Pszichológus is jó lehet, ha úgy érzed már nagyon rontja az életminőséged a problémád. Pillanatnyi hangulatjavulást hozhat, de a valódi megoldás ott is benned van, a te akaratod, és munkád kell hozzá! nekem inkább a fentiek működnek!
2015. jan. 5. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm, értékes szavak.

Frissen 34 vagyok, ffi. Hobbim a motorozás, ilyenkor az nem téma ezen az éghajlaton, olvasni is szoktam, most a 19 perc-et éppen. A magam módján vallásos vagyok, de a napokban egy olyan írást tanulmányoztam, amelyet komolynak tartok, "hitelesnek", de eszerint az egész kereszténység egy humbuk, most nem részletezném, ám igencsak elgondolkodtató..

Egy célom lenne igazán, a boldogság, de koncentrációs zavarom miatt nehéz bármit elegendő ideig csinálnom, emiatt a kitartásom, khm, megkérdőjelezhető.

Úgy veszem észre, h a gondolataim rabja vagyok bizonyos szinten. Emberi kapcsolataim egyre rosszabbak, nem bízom az emberekben. Úgy érzem, gyakran szorongok, szóval van bajom.

2015. jan. 5. 14:41
 4/6 anonim ***** válasza:
Van feleséged? Gyerekeid? A család segíthet.
2015. jan. 5. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Szívesen!:) Igen, én is ezt akartam még kérdezni, hogy párkapcsolat? És mit értesz koncentráció zavar alatt?
2015. jan. 5. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Képtelen vagyok hosszabb ideig figyelni valamire, elkalandoznak a gondolataim. Ugyanazok foglalkoztatnak körbe-körbe, tehát valamin töprengek, aztán máson, majd megint máson, aztán vissza ez elsőhöz, kb. így tudnám leírni és ez hetente-kéthetente ismétlődik. Ezért sem jutok előre, ami ma megfelelő, holnap vagy azután már nem, majd mégis és átlátom, de mégsem tudok tenni ellene érdemben..

Szüleimmel és barátnőmmel élek.

2015. jan. 6. 10:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!