Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Vérnyomás csökkentés akár...

Vérnyomás csökkentés akár természetesen is a vizsgálatig?

Figyelt kérdés
25 éves vagyok, 3 hete kezdődött a fejfájásom, aminek nem tulajdonítottam nagy ügyet. Viszont múlthéten csak elmentem orvoshoz, mert szűnni nem akart. Kiderült iszonyat magas a vérnyomásom, akkor 150/90 volt, de után volt 190 is. Jövőhét szerdára van időpontom holter vérnyomásmérő felhelyezésére, addig nem kezelnek semmivel. Viszont már eljutottam arra a szintre, hogy valamit csak kellene, mielőtt agyvérzést kapok. Már 2. éjszaka ébredtem a rosszullétre, kipihenni sem bírom magam, és egyre rosszabbul vagyok. Már egész napos a fejfájás is.
2015. jan. 21. 17:16
 1/4 anonim ***** válasza:

milyen életmódot folytatsz?

cukrok, kávé, só, egyéb koffein, energiaital, satöbbi? iszol elég vizet?

idegeskedés, stressz?

mozgás? mondjuk én max. sétálni mernék egyelőre 190-es vérnyomással.

2015. jan. 21. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Sportoltam eddig rendszeresen, de most még a biciklire sem merek felülni. Egészségesen étkezik az egész család (miután van vérnyomásproblémás a családban).

Eleget is iszom, 2-2,5 l simám megvan egy nap. Kávét csak reggel iszom, akkor is tejjel hígítva.

2015. jan. 21. 17:24
 3/4 anonim ***** válasza:
Egyél meg 1-2 gerezd fokhagymát. Az leviszi a vérnyomásodat.
2015. jan. 21. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

az mindegy, hogy higítod, azt a kávét is tedd le.

nem tudom, mi lehet a bajod, ha minden mást jól csinálsz.

talán tartós stressz? vizsgák, stb?

a neten keress rá, hogy természetes vérnyomáscsökkentés, és próbálj rájönni, mi lehet az oka.

próbálj légzőgyakorlatokat.

2015. jan. 21. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!