Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Egy nap lehet több C-vitamint...

Egy nap lehet több C-vitamint bevenni? És hatásos?

Figyelt kérdés
Meg vagyok hűlve, és gondoltam bevennék még egyet/kettőt a szokásoson kívül. Hatásos? Vagy nem sokat ér ilyen helyzetben már? 180 mg-os
2010. febr. 9. 11:43
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Igen, hatásos, legjobb a Sandoz 1000 mg-os calcium-C vitamon pezsgőtablettája, ha már beteg vagy. A 180-asból nyugodtan vegyél be többet, baj nem lesz belőle, és ilyenkor segít egy "lórúgásszerű" vitaminadag.
2010. febr. 9. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
100%

Ha sima, c-vitamin, akkor nem lehet gond mivel az vízben oldódó vitamin, így a felesleget kipisili az ember, tehát szervezet nem raktározza el, úgy mint a zsírban oldódó vitamint. Ha a tabletta tartalmaz más vitamint is nem biztos, hogy jó ha sokat szed az ember, ugyan is a zsírban oldódó vitamin nem távozik a szervezetből és a többletnek olyan tünetei vannak, mintha vitaminhiány lépne fel.


Tehát sima c-vitaminnal nem lesz gond.

2010. febr. 9. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Én a Béres C-vitamin 500 mg-osat szedem naponta.

Öcsém 1000mg-ot eszik naponta, de ő sportol mellette.Amit nem használ fel a szervezet, azt kipisiled. Min.500 max 1000 mg-ot te is szedhetsz naponta szerintem.

2010. febr. 9. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
A férjem asztmás. Tavaly tartott egy C-vitamin kúrát, egy hét alatt napi 12000mg-ot vett be 5 részre elosztva. Döbbenetes, hogy azóta megtáltosodott és úgy érzi magát, mint 20 évesen. Szóval hatásos.
2010. febr. 9. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
100%

Igen, a C vitaminból az előírt adagnak a 4x-5x -ét is szedheted. Vízben oldódó vitamin, a felesleget kipisiled.

A sejteknek nagyszükségük van rá! ... főleg téli időszakban.

2010. febr. 9. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

nálunk is sokan szedik a családban. én eü témában tanulok és egyik előadóm vitaminokkal kapcsolatos kutatásokat végez. beszélgettünk vele a témáról és azt mondta, hogy eddig a túladagolásnak semmilyen pozitív hatását nem mutatták ki, sőt egyes antioxidáns hatású vitaminok(ilyen a c is) leköthetnek olyan folyamatokat a szervezetben, amik reaktív szabadgyököket igényelnek(pl pajzsmirigy működés). bár ez sem biztos, de jelenleg errefelé mutat a tendencia. a felesleg amúgyis ürül. de az sem jó, mivel elősegíti a húgykőképződés, ha a vesének túl nagy mennyiséget kell kiválasztani, könnyen kicsapódhat.

szóval a normáls mennyiésg az jót tesz a szervezetnek, de a tőladagolás nem feltétlenül.

2010. febr. 9. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!