Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » A fokozott izzadás és a gyors...

A fokozott izzadás és a gyors anyagcsere állhat összefüggésben?

Figyelt kérdés

Körülbelül 3 éve majdnem húsz kilót fogytam három hónap alatt. Azóta fokozottan izzadok (az egész testem, de főleg az arcomon, homlokomon, államon a legzavaróbb), hullámokban önt el a forróság, és ilyenkor szörnyű emberek között lennem. Két hónapja jártam orvosnál elég részletes vérképet vizsgáltak, de azt mondták, teljesen tökéletes. Napjában háromszor is eljárok vécére, rendkívül gyors az anyagcserém, mióta lefogytam, 1-2 kilónál talán nem is tudnék többet hízni. Van köze a felgyorsult anyagcserének és az izzadásnak a hirtelen fogyáshoz? A súlyleadás 16 éves korom körül történt, most hamarosan 20 leszek.


Az izzadás eleinte még nem zavart annyira, de azóta eléggé szorongok tőle társaságban, ha előjön, főleg a tömegközelekedéstől félek, a zsúfolt buszokon és villamosokon frászt kapok. Eléggé visszahúzódó vagyok, eddig testi problémára gyanakodtam, de rájöttem, hogy ha egyedül vagyok, ritkábban tör rám, és általában akkor, ha valami hülyeségre, frusztráló dologra gondolok. Ha emberek között töltöm az időmet, nagyobb az esély a hőhullámokra. Bár nem értem a dolgot, nem vagyok antiszociális, van barátnőm is, barátaim, haverjaim, hétvégente eljárok, sosem szorulok a háttérbe. Kezdek összezavarodni.



2015. febr. 4. 13:30
 1/1 anonim ***** válasza:
Pajzsmirigyedet vizsgálták? Ideg alapon lehet fogyni egyébként. Én is ilyen tipus vagyok, és az ideg felgyosítja az anyagcserét.
2015. febr. 4. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!