Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Folyton izzad a kezem, és...

Folyton izzad a kezem, és nagyon stresszes vagyok, lehet ezen változtatni?

Figyelt kérdés

Mostanában többször volt már olyan, hogy iskolában, hogyha nekem, egyedül kell csinálni valamit (pl prezentáció előadása, stb), akkor a tenyér izzadáson kívül szinte jég hidegek a kezeim, és erősen remegek (kezeim főleg, de a lábaim is)...


Fősulira járok, így még elég ismeretlen a csoport nagy része, emiatt is lehet, de ez akkor sem normális.

Eddig is izgulós voltam, de például érettségin simán ment minden, most meg megint rám jött ez.


Tudom, a jövőben ebből (a stressz miatt) komoly betegségeim is lehetnek, ezért kérnék javaslatokat, mondjuk saját tapasztalatok alapján is, hogy mi segíthet ilyen esetben.


A remegés általában csak a fenti esetekben jön elő, de az izzadás szinte folyamatosan van, nem csak suliban, de buszon, és néha itthon is, pl tv nézés közbe, stb.


Így például elég nehéz rendes "társadalmi életet" élni, hogy pl haverokkal kézfogás előtt mindig figyelnem kell rá, hogy kicsit levegőztessem a tenyerem, hogy a levegő kicsit kiszárítsa, hogy ne "áztassak el" mindenkit, vagy például lányok esetében nem túl vonzó az ilyen... :/


20F



2014. okt. 16. 20:13
 1/1 anonim ***** válasza:
100%
Konkrét választ nem fogok tudni adni, de lehet változtatni rajta, önneveléssel és ha személyiséged fejlődik akkor a testi kísérő állapotok is eltűnnek, mint pl az izzadás. Szocializálódj, beszélgess minél többet, idegenekkel, gyakorold a szereplést. Ha mások előtt kell beszélni, vagyis s több emberre gondolok pl. előadásra akkor ne néz konkrétan senkire. A közönségnek nem fog feltűnni, mert ugye feléjük nézel.
2014. okt. 16. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!