Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Tapasztaltaktól kérdezem,...

Tapasztaltaktól kérdezem, hogy ezek az antipszihotikumumoknak mennyire alakul ki mellékhatásuk a sejtek kárára (ezekre gondolok: elbutulás, agyi funkciók, szellemi épség)?

Figyelt kérdés

Szedtem egy szorongásoldót (Paroxat -> Paroxetin-Ratiopharm -> Rexetin [7 év -> 20 mg]) elég hosszú évekig és egy összetettebbet (Velaxin -> Venlafaxin -> Olwexya [1 év -> 75 mg + 1,5 év -> 150 mg]) , aminek igen későn jöttem rá, hogy sok mellékhatása is van.


Mivel már van a fentiek után van tapasztalatom, érdekel hogy más ilyen szerekben ne is keressek olyat, aminek nincs mellékhatása KÁROMRA?

A tapasztalataim amúgy összetettek, de észrevettem, hogy valami gátol...pedig régen egy pánikkal kezdtem aztán már szívbeli zavarokig is eljutottam, de azt is tudom, hogy életmódbeli változás lett volna a jobb, csakhát nem mi választjuk a környezetünket születésünnkkör, így vannak akik megpróbálják ezt az utat reménykedve.


A vitának ne legyen itt a helye, előre írom, mert semmire sem megyünk vele. Más szolidabb oldalt nem találtam azért ide írtam...


(HÁTHA SIKERREL JÁROK...VAGY ESETLEG AKI ILYESMIVEL KÜZD TALÁN RÉGEBB ÓTA SEGÍTSÉG LEHET...)



Köszi!


2015. febr. 9. 06:02
 1/1 anonim ***** válasza:

Ezek nem antiszichotikumok, hanem antidepresszánsok.

Mellékhatása sajnos mindegyiknek van, többé-kevésbé, egyéni érzékenységtől függően.

Inkább úgy mondanám, hogy van ami könnyebben tolerálható, mint pl. a Cipralex (escitalopram), de nekem a Floxet (Fluoxetin) is jól bírható volt.

2015. febr. 9. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!