Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mitől van ez, és hogyan...

Mitől van ez, és hogyan tehetnék hogy ne legyen jelen az életemben?

Figyelt kérdés
16 éves lány vagyok, és egy ideje azt tapasztaltam magamon, hogy nehezen veszek levegőt; elég nehéz elmagyarázni de valami olyasmi érzés hogy mikor veszem a levegőt akkor nem tudok eleget beszívni, mert "megakad" a levegő vagy nem is tudom hogy mondjam, és olyan mintha nem jutna elég oxigén a tüdőmbe, nem tudom beszívni. Remélem érthető egy picit mire gondolok..és nem vagyok túlsúlyos, edzek napi szinten úgyhogy a túlsúlyra nem fogható. Orvoshoz csak akkor mennék, ha itt nem kapok választ, mert borzalmas hogy ott ülök 3-4 órát, mert előbb nem hívnak be és csak suliidőben van a doki, nekem meg nem kéne kimaradnom így érettségi előtti évben..
2015. ápr. 9. 19:46
 1/3 anonim ***** válasza:

Pedig én a helyedben ezzel azonnal mennék orvoshoz...

Lehet,hogy csak pánikroham szerűség,de az is lehet,hogy valami komolyabb dolog,pl légmell(ptx),és az nem poén,ha összeesik a tüdőd...(tudom mellkasi fájdalommal jár,de amikor nekem kezdődött,először én is csak nehezen kaptam levegőt,semmi más tünete nem volt,ezért nem is vettem komolyan,aztán meg már az ágyból se tudtam felkelni...)

2015. ápr. 9. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

Szia!


Azt hiszem tudom mire gondolsz. Én gyermekkoromban voltam így, olyan 10 éves koromtól. Mindig úgy éreztem, hogy most kellene egyet sóhajtani, de nem ment. Úgy éreztem, mintha félúton megakadna a levegő, mintha félig megtelne a tüdőm levegővel, de onnan sehová. Aztán egymás után próbáltam sokszor mély levegőt venni, míg nem egyszer csak sikerült végre sóhajtani, és nagyon jól esett. Nem tudom neked is ez van-e? Én koromhoz képest picit túlsúlyos voltam, de nem hiszem, hogy ez lett volna a baj, mert pár év múlva is előjött ez a dolog. Most már szerencsére 3-4 éve nem tapasztaltam. Én voltam kardiológián, de azt mondták minden rendben. Javaslom, te is menj el. Legalább megnyugszol.

2015. ápr. 10. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Utolsó, pontosan ahogyan leírtad, betűről betűre ezt érzem..

2015. ápr. 11. 22:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!