Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » "Megerőltetés" után, pl....

"Megerőltetés" után, pl. mikor felmegyek magasabb emeletre, nem sűrűn ver a szívem hanem ritkán és nagyokat?

Figyelt kérdés

Már pár éve elég gyakran érzem hirtelen "nagy megerőltetés" után, általában ha sokadik emeletre kell felmenni (pl a suli dombon van és sok emeletes), hogy nem szaporán ver a szívem, hanem közel normál tempóban, de majd' kiugrik a helyéről.

Amikor "lihegek", igyekszem inkább mély levegőket venni, nem pedig szaporán és felszínesebben.


Egyébként néha bringázom, úszom, de ott ritkább az az intenzitású megterhelés, ami pl. lépcsőzésnél van, egy-egy emelkedő után pedig nincs is "időm" a szívverésemet figyelni.


Egyébként ilyen jellegű gondom nincs, csak nagyon kicsi az állóképességem, mind az aerob, mind pedig az izomerőm is. De igyekszem rendszeresen mozogni és fejlődőképes vagyok. Ahogy észrevettem, inkább az izmaim gyengék.


Néha számolom a pulzusomat, és teljesen rendben szokott lenni (65-80 közötti tartományban szokott lenni).

A vérnyomásom általában picit magas (125-130/70-80 szokott lenni), de ezt betudom a mérés miatti idegességnek (meg amúgy is ideges vagyok, amikor mérjük, akár otthon akár máshol, de tényleg :D)


Kérlek ne elsősorban a "menj orvoshoz" válaszokat adjatok, hanem akinek lehet sejtése, mi ez, kérem írja le! Kérlek akkor is írd le, ha Neked volt/van hasonlód!

(Egyébként lehet, hogy rosszul teszem, de emiatt pont nem is félek, inkább kíváncsi vagyok.)



22/L


2015. ápr. 26. 19:13
 1/5 anonim ***** válasza:
Ne parázz, ez csak azért van, mert edzetlen vagy. Próbálj meg fokozatosan egyre többet és intenzívebben sportolni, és akkor nem lesznek ilyen problémáid.
2015. ápr. 26. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Én is erre gondolok.

Pár éve mozgok, mindig írom, hogy mennyit, és hála Istennek egyre gyakrabban sportolgatok, lassanként egyre többet is bírok.



Egyébként az rendellenes, amennyire gyenge vagyok.

Nem hinném, hogy betegség, szerintem magzatkori behatás vagy kisbabakori behatás (lenne is tippem mindkettőre).

2015. ápr. 26. 21:23
 3/5 A kérdező kommentje:

Amúgy magyarázat:

Nem teszem azt 130 a pulzusom, hanem - sose számoltam/mértem ilyenkor, de - pl. 90 és jó erőseket "üt".

2015. ápr. 28. 10:53
 4/5 szamo77db ***** válasza:
Lehetne egy EKG-t csináltatni, már csak azért is, hogy teljesen megnyugodj.
2015. ápr. 28. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Na ez megnyugtatóbb volt az átlagos "menj orvoshoz" válasznál! :)


Mi lehet ez egyébként?

Rosszul nem vagyok ilyenkor, sőt, talán könnyebben "magamhoz térek", mintha teszem azt 130 lenne a pulzusom a 7 emelet után (nincs annyi a suli, de a dombbal együtt igen xD).

2015. ápr. 28. 14:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!