Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Miért kezdhettem el hízni? 2...

Miért kezdhettem el hízni? 2 éve 48-49 kg voltam, most 55 körül vagyok.

Figyelt kérdés

Nagyjából ugyan azt eszem, mint régen. Heti 3x 8-10 kilométert lefutok, heti 1x pedig erősítő edzésre járok. Jól éreztem magam 50 kg körül és nem tudom mit csinálok rosszul. A gond az, hogy minden hasra-derékra megy, nem izmosabb lettem...

N/24


2015. ápr. 27. 19:37
 1/9 TBC88 válasza:
Mert nősz és mivel mindened nő több lesz a súlyod!
2015. ápr. 27. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Én úgy tudtam a nők 20-22 éves korukig nőnek és talán még ha terhesek lesznek, a hormonális változások miatt mehet 1-2 plusz centi. De lehet igazad van... :)
2015. ápr. 27. 20:17
 3/9 anonim ***** válasza:
Megváltozott az anyagcseréd. Pont két évvel ezelőttig fejlődtél, növekedtél, most kicsit belassultál. A menopauza idején is hiába eszel-mozogsz ugyanannyit, mint előtte, valószínűleg a súlyod változni fog.
2015. ápr. 27. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
megasszonyosodtál:)
2015. ápr. 27. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
hát ez csodás :D :(
2015. ápr. 27. 21:31
 6/9 anonim ***** válasza:

Kérdés, hogy mi az az "ugyanaz", amit eszel. Mennyire vagy nasis? Csoki, ilyesmi mennek? Ha zavar, akkor diétázz, hagyd el a cukros, lisztes dolgokat, vagy legalább cseréld valamilyen csökkentett kalóriatartalmú változatra. Nasikat, üdítőket hagyd el.

Próbaképp azért nézd meg, nem jellemzőek-e rád a pajzsmirigy alulműködés tünetei:

Étvágycsökkenés, fásultság, száraz és hűvös bőr, rekedt, mély hang, vékony, szálkás haj, lelassult szívverés, megemelkedett, menstruációs zavarok, rossz hidegtűrés, hideg végtagok, duzzadt arc (főleg a szem alatt), szorulás, törékeny körmök, hosszanti sávok a körmökön.

2015. ápr. 27. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Hát bevallom néha becsúszott egy-egy csoki.

Remélem nincs ilyen problémám, a tünetek közül viszont stimmel, hogy kissé csíkosak a körmeim. :/ A többi nem igazán fordul elő.

2015. ápr. 28. 08:20
 8/9 anonim ***** válasza:
Valamennyi sávosodás elvileg normális, és a korral erősödik. Akkor lehet, hogy a nasiból kéne visszavenni, esetleg kicsit belenyúlni a kajába, csökkenteni a kalóriabevitelt. Soványabb húsok, több zöldség és kevesebb szénhidrát köretnek, stb. Tejtermékekkel is jelentős kalóriát lehet bevinni.
2015. ápr. 28. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm nagyon! (Y)
2015. ápr. 28. 09:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!