Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Gyakori erős szédülés. Mitől...

Gyakori erős szédülés. Mitől lehet? (bőv. Lent)

Figyelt kérdés

1-2 hete gyakran megszédülök, de olyan erősen, hogy a földön kötök ki. kb. 1 hete volt, hogy ültem az ágyon és annyira megszédültem, hogy eldőltem.. rá 20 perccel megint. Tegnap telefonáltam, igaz közben sírtam és akkoris minden elsötétült és nagyot szédültem. Ma megint ültem a szobámban, fényképeket nézegettem és elkapott a szédülés.

Plussz info, hogy pánikbeteg vagyok, gyógyszereket nem szedek, anélkül is le tudom győzni, a szorongásom erősebb, de abból is szépen jövök kifelé.. 8 hónapja voltam kórházban kivizsgáláson, teljes vérkép, ekg, vizelet, pajzsmirigy, 24 órás vérnyomás.. jó lett minden. Néhány érték magas a véremben és egy alacsony, de a kórházban nem mondtak rá semmit és a házidoki is azt mondta, hogy minden rendben, apró eltérések normálisak... latinul van, nem tudom mik ezek. Vérnyomásomat naponta mérem, 100-120 között van mindig, pulzusom is 60-80 közötti. Kérdésem: mitől törhetnek rám ezek a szédülések? Már nagyon aggaszt. :( Egészségesen táplálkozom, néha edzek, biciklizek, sétálok, tehát mozgás is megvan, és napi 2-3 liter vizet iszom.

Vajon csak a stressztől, szorongástól lehet? :/ Ami úgy alapból a pánikhoz, szorongáshoz társul.

16 éves lány vagyok.


2015. ápr. 28. 01:36
 1/6 anonim ***** válasza:

ó te szegényke


A pánikroham különböző formában jelentkezik, észre sem veszed, hogy az idegrendszered a maximumon feszül és azt hiszed nincs rohamod miközben épp a legnagyobb roham közepében vagy

Ha a vérnyomásod jó és a vérképed is akkor valószinűleg pánikrohamod van de menj el orvoshoz és beszélj vele


Nekem is vannak rohamaim és néha hihetetlennek tűnik, hogy éppen rohamom lenne amikor úgy érzem tiszta a fejem, közben meg az idegrendszerem majd felrobban és ezt már csak akkor veszem észre amikor rosszul vagyok és beveszek egy nyugtatót és akkor jobban leszek

2015. ápr. 29. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Én nem szedek semmilyen gyógyszert és nem is fogok.
2015. ápr. 29. 20:58
 3/6 anonim ***** válasza:

1-es vagyok


Én sem akartam gyógyszert szedni és nem is szedtem sokáig de sajnos ez egy olyan állapot, hogy nem fogsz belőle meggyógyulni ha nem szeded a gyógyszert legalább egy ideig huzamosan, legalább fél évig


Olyan beteg szoktam lenni én is, hogy egyenesen mentőt kellene néha hivni hullafehéren fekszem levegőért kapkodva 200-as vérnyomással és pulzussal szédülve de aztán miután beveszem a gyógyszert rájövök, hogy megint az agyam az ami rosszul működik a pánikbetegség miatt

Ez hihetetlen számomra is, hogy a pánikroham milyen fizikális tüneteket okoz de igazából tényleg csak az agy játéka a dolog


Az, hogy magadtól koncentrálca legyőzöd a rohamot az attól még másnap újra elő fog jönni

Én is csináltam ezt de nem megoldás sajnos legalább is nálam nem volt az, mert újra és újra jöttek a rohamok


Javaslom, hogy menj el orvoshoz és beszélj vele és csináld azt amit mondd, ha gyógyszert kell szedned akkor is mielőtt még a szervezeted tönkremenne az állandó rohamokban ugyanis erősen megőszül és mind idegileg mind fizikálisan tönkremegy az ember egy egy roham után

Gondolom nem szeretnél 16 évesen se ősz se ráncos lenni se egyéb betegségektől szenvedni amiket majd az állandó stressz fog előhozni nem?


Javaslom továbbá,hogy ne csinálj olyan dolgokat amik idegesitenek vagy feszültséget okoznak mert az is kiváltja a rohamot és a rendszeres sportolás is sokat segit

2015. ápr. 30. 03:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Úristen. xd

Kezdjük már ott, hogy ez nem betegség.. a másik, szedjed a gyógyszert, egészségedre! ;) Attól leszel majd beteg...

Képzeld el, egyszer már legyőztem akaraterővel, csak nagymamám halála miatt visszaestem. Tisztában vagyok vele, hogy mi váltotta ki az állapotomat és tudom kezelni.. rengeteget meditálok, jógázok és sokkal jobban vagyok tőle. Nekem nincsenek ilyen intenzív pánikrohamaim, hogy egekbe megy a pulzusom, vagy bármi... mivel tudom kezelni. Tudom, hogy hülyeség, nem figyelek rá oda és ennyi. Akarat kérdése. De amúgy nem is ez volt a kérdésem, hogy oktass ki a pánikbetegségemmel kapcsolatban... tökéletesen tudom kezelni. Szimplán a szédülésre kérdeztem rá, de mindegy....

2015. ápr. 30. 16:47
 5/6 A kérdező kommentje:

+ info: nekem pánikrohamom 1 hónapban egyszer van... szimplán szorongok. És mint a kérdésben is leírtam, tudom kezelni, mert tudom mi váltotta ki, van akaraterőm, stb.

Na de erről ennyit:D

2015. ápr. 30. 16:49
 6/6 anonim ***** válasza:

Bocsesz, hogy megsértettem a lelked csak segiteni akartam

De te tudod, gondolom tényleg le tudod győzni a rohamaidat azért ájuldozol rendszeresen egy hónapban egyszer

Tényleg ez azt mutatja, hogy semmi bajod és valóban legyőzted

Én az országban az egyik legkeményebb pánikrohamos vagyok, és ha beindul az akaraterővel meg a jógával el lehet menni a francba

Kioktató hangnemben meg te beszélsz velem úgy, hogy korilag a lányom lehetnél majdnem

Jobbulást azért

Üdv

2015. máj. 1. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!