Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Hirtelen tompán belehasító...

T.-T kérdése:

Hirtelen tompán belehasító fejfájás, hirtelen és erős hányingerrel (de nem kellett), betompulás, szédülés, és úgyérzem hogy vmi fokozódik bennem, én meg egyre jobban nem érzem magam, és mindjárt elájulok. Ez mi lehetett?

Figyelt kérdés
Az egész a már 10 éve megszokott kondizásommal kezdődött, de 5 perc után éreztem nagyon dobog a szivem, ami nem nagy baj, mert szokott, mindig hallom ahogy dobog, még alapjáraton is, és egyszer ebből indult ki ez. Végül nem ájultam el, csak nagy nehezen eljutottam 20 méterre lévő rokonhoz, elfeküdtem, kivert a viz, pulzusom egekben, és tényleg úgy éreztem hogy ennyi volt, olyan történt velem ami visszafordíthatatlan és végem.. egyre kevésbé éreztem a testem magaménak, olyan érzés volt mintha nemtudom, szinte biztosra vettem hogy most meghalok, és totál letompulva elázva zsibbadva szédülve ott ültem, és csak abbamaradt az a belső fokozódás, és lalassult idővel a pulzusom, és kis idő után remegve kapaszkodva elmentem az ágyig. Am azóta is picit szédelgek, meg arcom picit zsibbad itt ott, de ezek előtte is megvoltak mostanában, meg fullasztó érzés, stb, de mozgásra, fizikai terhelésre megoldódott, csak a fentebb leírt okok miatt most nem merek már ilyesmit sem.

2014. okt. 8. 23:56
 1/1 anonim ***** válasza:

Menj el RÖGTÖN sürgősségire, de még most,hogy itt olvasod a válaszomat!!!!! Nem akarlak megijjeszteni, de ezek elég komolyan vehető tünetek, amiket itt leírtál! Ha élni akarsz, akkor elmész!

A sürgősségin nem fognak téged hazaküldeni rendes megvizsgálás nélkül, mint mondjuk egy ügyeleten. Vérvizsgálat és vérnyomás megfigyelés biztos, hogy az alap kivizsgálásaid közé tartozik.

Hogy megelőzd az újabb ilyen hipertónia (magas vérnyomás) kialakulását, és ne kapj hipertóniás krízist, mint ahogy a strokosok szoktak, menj el!!!

Nekem családtagom bénult le az ágykárosodás miatt, amikor is nagyon magas volt a vérnyomása és érelzáródása volt és nem kapott elegendő oxigént az agya.

De én inkább lehetségesnek tartom azt, hogy neked nagyon ingadozó vérnyomásod van. Ennek utána kell járni, mi az oka (lehet szív-és érprobléma is egyaránt.

Bár mondom, az arc zsibbadás egyértelműen a stroke jele...

"totál letompulva elázva zsibbadva szédülve ott ültem,"

Ha én lettem volna a te helyedben és ilyen tudatomnál vagyok, mint most te, akkor azonnal mentem volna sürgősségire, mert ez bizony nem tréfa.

A fulladás, nehézlégzés,izzadás, hideg kéz érzés tüdőembóliára utal egyébként... Nekem volt ilyenem,mármint tüdőembóliám. csak azért mondom. Ilyenkor ne terheld magad fizikálisan!

Komolyan nem tartom kizártnak, hogy egy vérrög itt-ott okoz neked némi gondot miközben vándorol.


Én mint laikus, de sajnos magam révén és családtagjaim révén nagyon jártas ember ebben az esetben ezekre tudok gondolni.

De remélem, hogy inkább"csak" ingadozó vérnyomásod van és azt könnyebb kezelni, mint egy stroke-ot, vagy egy halált...mert azt ugye nem tudjuk kezelni,mármint a halált...mert pl ha tüdőben okoz elzáródást a rög, egy komolyabb tüdő területen az azonnali halál is beállhat!

Itt van pár hasznos oldal:


[link]


[link]

2014. okt. 12. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!