Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » A rántotthús miért álmosít?

A rántotthús miért álmosít?

Figyelt kérdés
Ha rántott húst eszem, akkor utána egy jó ideig álmos vagyok. Nektek is szokott ilyen lenni? Mi okozza? Nehezebb megemészteni?

2015. máj. 13. 22:28
 1/6 anonim ***** válasza:
Igen, az emésztés viszi el az energiát, de nem azért, mert rántott, hanem mert hús.
2015. máj. 13. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nekem nem másabb, mintha más hasonlóan nehezen (pörkölt, sült hú..lstb eszem, nem leszek álmosabb a rantotthústól
2015. máj. 13. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Nekem csak a rántott húsnál van ez. Pl. natúr csirkemellnél nem. Lehet, hogy a panírban van valami, ami kiváltja nálam ezt a dolgot.
2015. máj. 13. 22:46
 4/6 anonim ***** válasza:
Azert, mert alapesetben az emesztorendszerben nincs olyan intenziv kerinhes, ha epp nem mukodik maximumon, de amint a gyomrodba etel kerul, megkezdodik az ebesztes folyamata. Emesztes soran sokkal tobb ver kering az emesztorendszeri zsigerekben (gyomor, vekonybel, vadtagbel), hiszen a tapanyagokat fel kell venni es a keringessel a megfelelo helyre szallitani (pl maj). Ettol reszletesebben szerintem hajnal 5 kor nem akarom jobban elmagyarazni, de ez az oka, hogy kevesebb ver jut az agyba.
2015. máj. 14. 05:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Ez világos, a kérdés arra vonatkozott, hogy miért csak a rántott hús váltja nálam ezt ki. Annak az álmosító hatását órákig érzem, és az agyam is tompább, mintha köd ereszkedne rá. Más hússal ez nincs, ezért vagy az ilyen módon elkészített hús, vagy a panírja az, ami ezt kiváltja.
2015. máj. 14. 07:37
 6/6 anonim ***** válasza:
Mert a panír megszívja magát zsiradékkal. Ott a hús, a sok zsír, ez önmagában is mindkettő nehezen emészthető. De ha ez kevés lenne, általában szokás hozzá rizst/krumplit/kenyeret (szénhidrátot) enni, ami még inkább megnehezíti az emésztést.
2016. jún. 1. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!