Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Miért vagyok folyton álmos?...

Miért vagyok folyton álmos? Reggel felkelés után?

Figyelt kérdés
Reggel felkelek rá egy olyan órára elkezdek ásítani, és álmosság érzetet érzek. Reggelente ugy kelek, hogy hevesen dobog a szivem, vérvételen kimutatta hogy vashiányon van. Ez is okozhatja? Kb 1 hetevszedem a vas tablettát, az orvos szerint egy olyan hónap mire hatni fog rendesen. Nagyon rossz. Valaki tud erről valamit?

2015. máj. 15. 09:56
 1/8 anonim ***** válasza:
Aha..a vashianyos vérszegénység legjellemzőbb tünete a fáradékonyság, reggel elhúzódó ébredés. Egy hét pedig még nem sok, nekem hónapokig kellett szedni. Kitartást!
2015. máj. 15. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
értem, köszönöm a választ 4 hónapig kell szednem a vasat, melette, rendes életmód vagy mi :) fejfájást is okos ugye?
2015. máj. 15. 14:15
 3/8 anonim ***** válasza:
A probléma valódi oka a szervezet oxigéngazdálkodásában rejlik. Kétféleképp viszünk be a szervezetbe oxigént. A tüdőn keresztül közvetlen a vérbe, anyállal és folyadékkal az emésztésbe. Helyes légzéssel, és a táplálék alapos megrágásával a probléma orvosolható
2015. máj. 15. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Baszhatja az ember a megfelelő oxigént ha nincs a vérében hemoglobin ami szállítja. Az pedig sajnos vashiany miatt van. Vashianyos vérszegénység pont ez az állapot. Alacsony hemoglobin igy korlátozott az oxigén szállítása a vérben.
2015. máj. 15. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
A vashiány az emésztési rendellenesség. Nem vasat kell az emésztésbe juttatni, hanem oxigént. Ha megrágjuk a kaját, megfelelő mennyiségű nyállal keveredik, akkor az emésztés tökéletesedik. Folyadékkal is oxigént juttatunk az emésztésbe, és a nyállal is.
2015. máj. 15. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Az nem feltétlen emésztési rendellenesség. A vasat meg kell enni. Vastartalmú ételekből. Állati eredetű jobban felszívódik. A növényi köztudottan kevésbbé. A vasat nem könnyű természetesen bevinni, az emberek hatalmas arányban szenvednek vashianyban. És nem a rossz étel ragas miatt.
2015. máj. 15. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

De éppen hogy! Rohanó világunkban egyre kevesebb időt szánunk az evésre. Mert könnyebb egy marék tablettát lenyelni, mint fél óráig rágni a szalonnát.

És nem kell vasat enni. A tojás belsejében nincsenek elemi anyagok és semmi vitamin, még is a kiscsirke tök egészségesen kel ki belőle.

Ha megfelelő mennyiségű oxigén áll rendelkezésre az emésztést végző sejteknek, a szervezet építőanyagait képes előállítani.

2015. máj. 15. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Értem. Köszönöm a válaszokat. De csak reggel vagyok álmos olyan 1 2 óráig, aztán jól vagyok. Na mind1 a vasat szedem melette helyesen táplálkozom, lesz ami lesz.
2015. máj. 16. 10:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!