Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Szorongás ellen mit lehet tenni?

Szorongás ellen mit lehet tenni?

Figyelt kérdés
26 éves leszek és már gyerekkorom óta megvan nálam a szorongás érzete. Akár még az iskolákban, főiskolán, munkahelyen, akár vendégségben vásárlás közben, akárhol azt érzem hogy görcsben van na gyomrom és wc-znem kell. Nem nagyon tudok máshol enni, inni, félek hogy hasmenésem lesz... munkahelyre is úgy jövök hogy reggel 2x el kell mennem wc-re, és itt is folyton azon agyalok hogy hogy menjek el, ha kell, meg hogy merjek e menni, mit csináljak.... Párom mindig mondja hogy lazítsak, ne aggódjak ezen, de van mikor rámjön és hetekig ilyen problémáim vannak :( lehet ezen valahogy segíteni? 26/l
2015. máj. 22. 08:19
 1/5 anonim válasza:
Javíts az önképeden. Keress valami hobbit, amiben jó vagy, sportolj, élj egészségesen. Meditálj. Esetleg pszichológus is szóbajöhet, ha totál nem tudsz mit kezdeni. Mondjuk ez a jelenség, hogy mielőtt megyek valahova fosok mint a kacsa, nekem is van ha valami felspirázott. vizsgák előtt, vagy ha valami fontosabb találkára megyek. Mondjuk én nem csinálok vele semmit, amint elmegyek itthonról elmúlik, és legalább nem kell attól tartanom, hogy olyan helyen jön rám a szükség ahol mondjuk kicsit kínosabb. Nem szeretek nyilvános helyen kakkantani én sem
2015. máj. 22. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Manipura válasza:
Sajnos ezen sem a pszichológusok, sem az orvosok, sem senki más nem tud segíteni. Max. felírnak egy gyógyszert, ami több kárt csinál, mint hasznot. Ezen egyedül Te változtathatsz. Meditálj!!! [link] Osho könyveit ajánlom. Tapasztalatból beszélek, nekem is voltak/vannak hasonló gondjaim, de már nagyon sokat "javítottam" magamon. Ezeket is ajánlom: [link] Plusz a jóga légzést, és a váltott orrlyukú légzést. Ezeket napi szinten gyakorold. Többet ér bárminél.
2015. máj. 22. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

"lehet ezen valahogy segíteni?" igen, lehet. Némi plusz oxigént kell juttatni a szervezetnek, amit a második hozzászóló is igazol tanácsaival. Az összes ilyen keleti hókuszpókusz mind a légzésben keresi a megoldást, és több kevesebb sikerrel alkalmazza is.

De nem elég a tüdőn keresztül plusz oxigént juttatni a szervezetbe, az emésztésbe is elegendő oxigént kell biztosítani, hogy a káros anyagokat képes legyen kiválogatni. A szervezetbe csak hasznos anyagok jussanak.

2015. máj. 22. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Hasmenésre kiváló az imodium tabletta. Ami a lelki szorongásodat illeti olyan pszichiátert érdemes felkeresned aki pszichoterápiával is foglalkozik. Ezen panaszokat nagyon hatásosan lehet csökkenteni antidepresszívumokkal és nyugtatókkal.


Gyógyulást kívánok

2015. máj. 22. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Manipura válasza:
Isten óvjon a nyugtatóktól és az antidepresszánsoktól. A mai orvosok csak ezt ismerik. Nem érdekli Őket, hogy mitől alakult ki a betegséged, ezért nem is tudnak, nem is akarnak gyógyítanak. Legegyszerűbb felírni egy gyógyszert. Szánalmas. A gyógyszerek, csak elnyomják a problémát. A legtöbb embernek persze ez megfelel, hiszen a fél életüket bódultan, kábultan élik le. Nekem pánikrohamom volt, és persze egyből frontin. 3 hétig szedtem, utána pár hétig macskagyökér tablettát és annyi. Nem leszek egy gyógyszerfüggő zombi. Hidd el tapasztalatból beszélek. Van más megoldás. Ami tényleg megoldás. Csak ehhez időt kell szánni magadra.
2015. máj. 22. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!