Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Hogy tudom saját magam kezelni...

Hogy tudom saját magam kezelni a dühkitöréseim?

Figyelt kérdés
25 éves vagyok, vagyonőr. A problémám az hogy, minden apróságon feltudom kapni a vizet, sajnos sokszor a páromon töltöm ki a dühömet, bunkó vagyok vele, vagy csak simán felhúzom az orrom és nem szólok hozzá. Az internetes oldalakat olvasva, talán bipoláris depresszióm is lehet, mert egyszer jókedvet érzek, rá 2 percre pedig azon gondolkodom miért ilyen kiállhatatlan a természetem és hogy biztos nehezen tűr meg mindenki. Tipikus szar gyerek korom volt, apám verte az anyám, persze később elváltak, besokallt a muter, 7 éves voltam, rá 3 évre anyámat rosszindulatú daganattal diagnosztizálták, a mellébe volt, azonnali amputáció, a látvány hogy kopasz volt és csak a bal melle volt meg, a lelkemet örökre lenyomorította, 100 szónak is 1 a vége, ez az előzmény, gondolom ezért vagyok olyan amilyen, de erős ember vagyok mert tudom kontrollálni a rosszabbik énemet, csak néha elfáradok és kiborul a bili, magneb6-ot szedek vitaminokat, rendszeresen alszom, és próbálok helyesen táplálkozni, de valami nem stimmel, ez valami pszichés dolog, tuti csak azt nem tudom mi kéne Nekem, beszéljem ki egy pszichológusnak ? vagy csak mondjam el a páromnak milyen volt a gyerekkorom ? és utána ? úgy érzem hogy utána megint jelentkeznének a tünetek: néha szorongok, úgy érzem mintha figyelnének, vagy meg akarnának ölni, folyton arra gondolok hogy fogom kivédeni a támadás egy adott szituációba pl a villamoson... néha azt is érzem hogy kibeszélnek a hátam mögött, elég fárasztó ezeken gondolkodni. Nap végére mentálisan nagyon elfáradok. Nem sűrűn szoktam ezeket érezni, és mondhatni hogy rendszeres szociális életet élek, hogy mondjam.... majdnem teljes életet élek, de úgy képzeljétek el ezt mintha ha néha a szemeitekbe kerülne egy szempilla, ugye milyen rossz ? de attól függetlenül látsz....csak ég és szúr...

2015. máj. 27. 22:50
 1/2 anonim ***** válasza:

A tartós kialvatlanság legszembetűnőbb következménye az agresszió.

Nem arról lehet szó hogy a sok éjszakai szolgálat miatt tartósan nem alszod ki magad?

2015. máj. 27. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Lehetséges, de az örködés ellőtt is voltak problémáim.
2015. máj. 27. 23:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!