Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » 22 éves lány vagyok. Milyen...

22 éves lány vagyok. Milyen egészségügyi következményei lehetnek annak, ha kb 2 hónapon át majdnem minden nap csupán 3-4 órát alszom? (azt is délelőtt, mert a nyáron éjszaka fogok munkát végezni, és emellett egyéb elfoglaltságaim is lesznek)

Figyelt kérdés
2015. máj. 29. 21:53
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Nekem tavaly nyáron olyan problémám volt hogy kettőt láttam de még egy szemmel is. A fáradtság miatt nem tudott fókuszálni a szemem. Elég zavaró volt, na meg meg is ijedtem.
2015. máj. 29. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Mennyit aludtál abban az időszakban?
2015. máj. 29. 22:00
 3/12 anonim ***** válasza:
Kronikus faradtsagszindroma. Hmm..gondold at, biztos, hogy igy lehet-e csak szervezni...
2015. máj. 29. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Ha jól emlékszem 4 vagy 5.
2015. máj. 29. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Össze fogsz esni, 2 hónapon át kizárt, hogy kibírd.
2015. máj. 29. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

22 évesen az ember sokat bír, de ennyit nem. Magam is próbáltam egy napba 28 órányi teendőt belezsúfolni az alvás rovására, 2 hónapon keresztül egyhuzamban nem megy. A krónikus fáradtság-szindróma mellett lehet koffeinabúzus, ha szeretsz kávézni, annak minden egészségkárosító következményével, dekoncentráció, feledékenység, figyelemzavar stb.


Ha muszáj így csinálni, arra vigyázz, hogy legyen hetente legalább egy napod, amikor valamennyire pótolni tudod az alvást, különben ki fogsz dőlni.

2015. máj. 29. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
1 hétig még lehet bírni, na de 2 hónapig? Megsínyli a szervezeted és úgysem fogod bírni.
2015. máj. 29. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Nekem a rekordom 8 nap, amit 3-4 oras alvasokkal kibirtam. Az utolso napra mar olyan allapotban voltam, hogy a legaprobb nezetelteresre is orditassal reagaltam, kiestek a kezembol a dolgok...

Azt se tudtam mi tortenik korulottem

24F

2015. máj. 29. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Nekem is volt egy ilyen 2 hetes időszakom, a végén már sírtam mindenen, alig bírtam ébren maradni, koncentrálni és tanulni, és felkelni maga volt a pokol. Kizárt, hogy ezt két hónapig bírd, ne tedd magad tönkre.
2015. máj. 29. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Fél éve éjszakában dolgozom egyetem mellett. Heti 3 éjszaka dolgozom de akkor nem is alszom mert munkából órára megyek, csak utána dőlök le 2-3 órára. Megszoktam. Párszor elaludtam már órán de ennél komolyabb következménye (még) nem volt. Ha lenne is, nincs más választásom, dolgoznom kell de nappal meg óráim vannak.

Ha minden nap alszol, ki lehet bírni, az elmúlt nyarat (július-augusztust) így toltam végig és abszolút elvoltam. Ez a mostani gázabb, mert bár a munka könnyebb (a tavalyi konzervgyár volt, ez meg nyomda) de utána órára kell mennem.


25/L

2015. máj. 30. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!