Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Torok (mandula) gyulladás,4...

Torok (mandula) gyulladás,4 napja 38 fölötti láz, legújabb kiegészítőként gennyes szem. Hogy vágjam magam rendbe?

Figyelt kérdés

Egyik pillanatról a másikra jött ki, először a torkom gyulladt be, aztán belázasodtam (hidegrázás két paplan alatt), de semelyik lázcsillapító nem hatott önmagában, ibuprofen-paracetamol kombináció és hűtőfürdő vitt le 37celsiusra. Tegnap reggelre kívül herpesz, belül meg az afta csapta ki a számat, csíp és mar. Nyelni alig bírok, de a folyadékot nagyon kívánom, 3liter alatt nem álltam meg egyik nap sem. Most stabilan tart a 37, 4-6 óránként biztosítom egy-egy rubophennel. Lándzsás útifü, fokhagymagerezdek, hideg tea a gyulladásra, Glycosept az aftáimra... Nyirokcsomóim is be vannak durranva. Kora délután előzmény nélkül kezdett el váladékozni a bal szemem, néha szúr, de nem vészes, azt leszámítva, hogy az elején szétdörzsöltem már zsepivel, amitől még be is dagadt. Holnap MUSZÁJ suliba mennem konzultálni, egy teljes évem múlhat rajta. Máskor az ilyet 3-4 nap alatt levedlem, most meg...

21L


2015. jún. 5. 18:58
 1/6 anonim ***** válasza:
Orvosnál nem voltál? Ha 4 napja ilyen magas lázad van, akkor sürgősen menj el, ezt nem lehet otthon kezelgetni.
2015. jún. 6. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nincs rá lehetőségem. Szerencsére ma se mentem 37,2 fölé, viszont a szemem durván begyulladt.
2015. jún. 6. 20:53
 3/6 anonim ***** válasza:

Nem tudom miért nem tudsz orvoshoz menni, de a begyulladt szemre is szemcsepp kellene, azt csak szemész tud felírni, mert receptkötelesek.

Próbáld ki, hogy bevizezel hideg vízzel két vattapamacsot és ráteszed a szemedre pár percre, van, hogy leviszi a gyulladást ha párszor megcsinéod, torkodra pedig legjobb a sós vizes gargalizálás, viszont ha szövődmény alakul ki, akkor antibiotikum kell.

2015. jún. 7. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszi! (A doki hosszú és kacifántos sztori, mindenesetre csak legutolsó esetben tudom igénybe venni, mert akkor egy-két hónapig enni nem fogok). Szerencsére a szemem is javul, már nem fáj, bár idő közben a másikra is ráhúzódott a csipakór... Azért borogatom szorgalmasan. Mintha lassan kifelé másznék belőle, bár ugyanolyan szarul vagyok, de megváltoztak a tünetek: már folyik az orrom és köhögök a torokfájás és a láz helyett. (Azt nem számolom bele, hogy a tátott szájjal alvástól úgy kiszáradt a torkom, hogy most kissé nincs hangom). Ez is valami... Patikus a Dorithricint ajánlotta, még azt csócsálgatom.
2015. jún. 7. 09:32
 5/6 anonim ***** válasza:

Akkor éppen a második fázisban tartasz, általában torokfájás elmúlik, majd jön a nátha, utána a köhögés, ami néha hetekig el eltart.

Ha nem javul a szemed, akkor menj el holnap szemészetre, mert szerintem kötőhártyagyulladás és arra kell szemcsepp.

Vegyél sós, tengervizes orrcseppet és csepegtes, nehogy arcüregedre rámenjen a vírus.

2015. jún. 7. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Jobb volna megnézetni a torkod a gégészeten!Én is sokat kinlódok a torkommal.Idült garatgyulladásom van.Nekem bevált a langyos,kamillateás gargalizálás de megyek orvoshoz is.Ma is megyek ecsetelésre.Neked is duzzadtak a manduláid?Tudsz képet mutatni?
2015. jún. 8. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!