Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Arcüreggyulladás kezelése...

Arcüreggyulladás kezelése házilag? Valami gyógymód?

Figyelt kérdés
5napja elkaptam egy vírusos torokfájós-köhögéses betegséget a munkahelyemen. A torkom rettenetesen fájt és 2napra rá jött az öklendezős köhögés, amit fél percenként kellett.. Aztán tegnap elkezdtem jobban érezni magam amikor hirtelen borzalmas nyomás lett az orrom felső részében, ahol a csont van. Mintha szét akart volna volna robbanni és a nyomás mellett a fájdalom se volt kellemes. Ehhez társult egy olyan jó erős két oldali fejfájás is. Se hőemelkedés, se láz, viszont mozgásra nagyon fáj az orrom is és a fejem is. Ma voltam orvosnál ő azt mondta arcüreg gyulladás valószínűleg. Írt fel orr spray-t de semmi több mivel az elmúlt 4 hónapba felfázás miatt 2 doboz antibiotikumot szedtem be és ígyis eléggé legyengített még az is. Valami házi gyógymód ami be válik? Hozzáteszem, hogy náthás nem voltam és most sem jön semmi az orromból.. de olyan mintha folyamatosan be lenne dugulva..
2015. jún. 10. 19:16
 1/2 anonim ***** válasza:

Ha vírusos, akkor úgyse használ az antibiotikum, mert az csak a bakteriális fertőzésekre jó.

Feküdj szigorúan (elképesztően sokat számít), ne sajnáld magadtól a vitamint, szedj immunerősítőt.

Mellette pedig gőzölj kamillateával, az segít fellazítani a váladékot. Jobbulást! :)

2015. jún. 10. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Sós kamillás gőzölés az jó, plusz RENGETEG folyadékot fogyassz!! MEg van egy nagynéném, aki állítja, hogy a fejenállás segített neki arcüreggyulladáskor.... (gondolom úgy gyorsabban kiürül a váladék vagy ilyesmi)

Plusz egy ideig felejts el minden tejterméket, mert azt mondják azok is gyulladásserkentők, meg nyákképzők

2015. jún. 11. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!