Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Magnéziumhiányom van. Mivel...

Magnéziumhiányom van. Mivel tudnám pótolni?

Figyelt kérdés
Nagyon úgy tűnik hogy magnézium hiányom van mert elég gyakran begörcsöl a lábam, meg fáj is.15 éves vagyok és lány. És milyen ételeket egyek aminek magas a magnéziumtartalma?

2015. jún. 16. 20:45
 1/6 anonim ***** válasza:
Plusssz
2015. jún. 16. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:

Olyan ételeket amiknek magas a magnéziumtartalma, és szereted is őket.

Magokban sok van (tök, napraforgó), csoki, földimogyoró, zabpehely.

Ha nem nagyon szereted ezeket akkor magne b6, esetleg veszel magnézium citrátot valahol porítva , és reggelente belekeversz a teába (ha iszol) egy fél kávéskanálnyit.

2015. jún. 16. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:

#2 voltam.


Vagy ahogy az első hsz-ben írták: Plusssz pezsgőtabletta.

2015. jún. 16. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Élelmiszerek magnézium tartalma:

[link]

De azt olvastam valahol hogy lehet akár 3 magnézium tablettát is bevinni, hogy azzal nem lehet magad túladagolni, akárcsak a C vitaminnal. A másik viszont, hogy a pezsgő tablettából a magnézium jobban szívódik fel.

Utána kellene nézni.

2015. jún. 16. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
magnézium citrát a legjobb ár/érték arányú. Magnézium-citrici néven megkapod a gyógyszertárakban elég olcsón tabletta formában. Mellé mindenképp kell a kálciumra is figyelni, ennek a bevitelét is növelni kell, ezek egymástól "függenek". Ajánlott arány 2:1 Ca:Mg
2015. jún. 16. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A Magne B6 is segíthet
2015. jún. 18. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!