Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Hogyan lehet javítani a...

Hogyan lehet javítani a koncentráción, ha otthon folyamatos a stressz és nem tudom csökkenteni?

Figyelt kérdés
Remélem, idén el tudok költözni, de ez még folyamatban van, nem olyan egyszerű, mint szeretném - kivéve, ha hozzám vágna valaki 1-2 milliót még, ami hiányzik a hirtelen egekbe szökött árakhoz képest. Egy pszichés beteg családtagom okozza a stresszt (még mielőtt bárki szóvá tenné: jár pszichiáterhez, és nem akar máshova menni), akit nem tudunk leállítani, lecsendesíteni, akár késő éjjel vagy kora hajnalban sem, a szobák és ajtók sajnos nem hangszigeteltek, és a családtag képes túlüvölteni a leghangosabbra vett háztartási hangszórót is, üldözési mániája van, az állapota romlik, legszívesebben felelősségre vonnám az orvosát, hogy mit művel, mert nem volt mindig ilyen rossz állapotban, jártunk is bent a dokinál, de nem hisz nekünk. Egyedül a munkahelyemen van viszonylag nyugalmam, de oda nem költözhetek be. Viszont sajnos romlik a figyelmem, otthon a türelmem is, nem tudok úgy koncentrálni, és úgy érzem magam, mint ha szenilis 100 éves lennék, pedig még fiatal vagyok. Nem akarok orvosokhoz járni, nincs időm és pénzem rájuk, ráadásul amíg nem szakadok ki abból a közegből, nem hozna megoldást.
2015. jún. 22. 12:49
 1/2 anonim ***** válasza:
Mivel az üldözési mánia (paranoid skizofrénia) genetikailag öröklődhet lehet hogy neked is van hajlamod skizofréniára. Ha nagyon zavarnak a tüneteid keress fel egy pszichiátert!
2015. jún. 22. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Nekem nincsenek olyan tüneteim, mint neki, egy pszichiáter adna valami gyógyszert, és ennyivel letudná, ezeknek a gyógyszereknek meg elég kellemetlen mellékhatásaik vannak. Bocs, de ezt nem látom megoldásnak. Én nem akarok olyan állapotba kerülni egy beteg családtag miatt, hogy orvoshoz kelljen járnom, nincs rá se időm se pénzem.
2015. jún. 22. 16:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!