Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Rendszeresen szédülök furán...

Rendszeresen szédülök furán látok és olyan érzés mintha hiába vennék levegőt, több levegőre lenne szükségem, lehet vérnyomástól?

Figyelt kérdés
Elmentem háziorvoshoz ott határon volt a vérnyomásom ezt betudta orvos parának, de ez után otthon is mérem a vérnyomásom főleg amikor rosszul vagyok. Általában 110-120/70-80 szokott lenni, de amikor rámjön ez a fura szédülés akkor minimum 135/95 de amikor az átlagosnál jobban szédültem mértem már 155/105öt is. Mostanában stresszes időszakom van, de annyira nem érzem gáznak hogy ilyen tüneteim legyenek, ráadásul a pulzusom is mindig teljesen rendben van 70-80között.

2015. jún. 24. 08:58
 1/1 anonim ***** válasza:

Háziorvos nem küldöt ell vizsgálatokra, vérvételre?

Szédülés és nehézlégzés okát ki kellene vizsgáltatni. Vérnyomásod felmehet amikor nagyon stresszes vagy. Szerintem menj vissza a háziorvoshoz és mondd meg neki, hogy többször mértél otthon magasabbat, írd fel az értékeket, amikor 130 felett van és mutasd meg neki.

Persze lehet ez pánikbetegség is, szorongásos dolog, de minden szín alatt utána kell járni, hogy nincs-e valamilyen szervi bajod.

2015. jún. 24. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!