Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Az alacsony vérnyomás probléma...

Az alacsony vérnyomás probléma? (18/L)

Figyelt kérdés
Állandóan alacsony a vérnyomásom, legutóbbi méréskor 104/50, a pulzusom pedig 43. Ez nagy gond? Ha igen, mit tehetnék ellene?

2015. jún. 25. 10:21
 1/9 anonim válasza:
100%
Lehetőleg ne szedj rá gyógyszert, ha a háziorvoshoz elmennél, ő biztosan javasolná... Esetleg homeopátiász szert javaslok homeos gyógyszertárban, bár a legjobb lenne, ha rákeresnél a neten, hogy mit javasolnak alacsony ellen. Mert se az alacsony, se a magas nem jó, de fiatal vagy még a gyógyszerhez.
2015. jún. 25. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

hypotonia


Persze, hogy problema. De nem kell mindenre raparazni ... mibol vetted eszre? Gondot is okoz, vagy csak a szaraz vernyomasadataidat nezve tunik alacsonynak? Jelentkeznek olyan tunetek mint: agyi teljesitmeny csokkenese, a motivácio szegenysege és a gondolkodas lassusaga?

Siman lehet, hogy csak a korodbol adodo tipikus eresi dolgokrol van szo ... de ha sportolsz, akkor is elofordul, hogy edzett sziv nem produkal magas adatokat.

2015. jún. 25. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Alacsony vérnyomásról akkor beszélünk, ha a systoles érték tartósan (!) nem haladja meg a 100-at (!). A második érték meg 45 vagy 50 talán.. Szóval nincs alacsony vernyomasod, ebből következően természetesen probléma sincs.


Egyébként ha az is lenne sem baj. Ellentétben a magas vérnyomással, az alacsony egyáltalán nem árt a szervezetnek, maximum kellemetlen.

2015. jún. 25. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
igen, sportolok; és nem tapasztalok tüneteket, csak néha megmérem és megijedek hogy miért kevesebb az "előírtnál"
2015. jún. 25. 13:04
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Mit sportolsz?

Nekem kerékpár mellett anno 39-40 volt a nyugalmi pulzus (a vérnyomás a fene tudja)

2015. jún. 26. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

minden nap biciklizem 7 km-t (ezt ugyan nem sportszerűen, csak közlekedés céljából)

tanév alatt heti 2szer úszok (nem versenyszerűen, csak kondi edzés szinten, edzővel) -nyáron is van hogy lemegyek úszni

minden este lemegyek a futópályára ( van hogy csak 2naponta)

és ott szoktam futni 5km-t, de néha csak 3-at, ritkán 7-et is

utána pedig a futópálya mellett lévő szabdtéri konditerem gépein szoktam edzeni

2015. jún. 26. 23:45
 7/9 anonim válasza:
100%
Azta, csodálattal:) olvasom, hogy hobbi szinten mennyit sportolsz. Most megnéztem, én oda-vissza meló miatt 8 km-t bringázom, és néha még 2-3 km-t szórakozásból, nálam ennyi a sport. De hogy a vérnyomásomat is mérjem, az kizárt, persze, ez legyen az én gondom. Az edződ mit mond? Neki mi a véleménye? Az övére adhatsz szerintem.
2015. jún. 27. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

az edzőmet még nem kérdeztem róla

de majd fogom :)

2015. jún. 27. 23:56
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

3-as vagyok, nyugodtan kérdezz edzőt vagy akár orvost is, a tökéletes vérnyomás 100-120 között van. Ezzel az életmóddal pedig tartani is fogod, nálad nem valószínű, hogy magas vérnyomás alakul ki.

Csak ne nézz ellenségként erre az értékre mert valójában tökéletes.

Nekem is ennyi, sose éri el a 120-at. És néha 90 körül van, de csak néha így még az sem minősül alacsony vérnyomásnak. Nekem egyszer orvosnál volt annyi, arra sem mondott semmit. :)

2015. jún. 28. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!