Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Történt veled valaha ájulás,...

Történt veled valaha ájulás, vagy hasonló rosszullét?

Figyelt kérdés

Ha igen, akkor hogy élted meg? Mi volt a legrosszabb az egészben? A tudat hogy ez később is megismétlődhet? Vagy az volt kellemetlen hogy kiesett egy kis idő?

Nekem az volt a legijesztőbb, legszarabb érzés az egészben, hogy teljesen el voltam gyengülve, jártányi erőm sem volt. Ismerős annak, aki átélt már ilyet?

21/L



2015. ápr. 6. 14:19
 1/7 anonim ***** válasza:
Nekem ájulásérzésem volt csak ami nem következett be. De nem volt kellemes, bizonytalan percek voltak, hogy most mi jön.. Nekem a hirtelen vérnyomásesés plusz kritikus vérkeringés miatt, pontosabban szivritmus zavar miatt naponta többször. Mivel gyakran darukezelővel a kezembe guggolásból való felállásnál történt fél méterre egy több száz kilós szerszámról, néha tényleg ijesztő volt, utólag pedig inkább nem gondolok bele mi lett volna ha egyszer tényleg elájulok.
2015. ápr. 6. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:

Én többször is elájultam már. Az elsőnél gyorsan álltam fel, nagyon elszédültem, majd egy pillanatra minden elsötétült, mikor kinyitottam a szemem, már a földön feküdtem. Ez nem egyszer fordult elő. Egyszer más okból is elájultam, akkor elvileg remegtem. Én sikítást hallottam és tűzoltóautót láttam, majd magamhoz tértem. Talán valami tudatalatti jelentéssel bírt, hiszen nagyon félek a tűztől.

Furcsa volt, de nem ijedtem meg egyik alkalom után sem:)

16/L

2015. ápr. 6. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Félek a tűktől, nagyon. Egyszer vérvétel után, mikor mentünk ki a helyiségből, akkor ájultam el, szépen ledőltem egy padra, mert éreztem, hogy ez lesz, aztán az egész nem tartott sokáig, hamar magamhoz tértem. Nekem a vérvétel volt az egészben a legrosszabb, az ájulás nem érdekel :D
2015. ápr. 6. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Elso valaszolo erdekelne hogy honan tudtad meg h szívritmuszavar? Nekem is volt ilyen ketszer es nagyon felek ettol. Es szerinted mennyire veszelyes ez a falyta ritmuszavar? En is csak majdnem ajultam el gyorsan vert elotte a szivem kezdett sotetedni minden de aztan megse ajultam el a vegen anyira levert a viz hogy folyt rollam es nagyon rosszul voltam. Sajnos nekem anyum nagyon fiatalon 30 as eveibe kapott szivinfartust amibe meg is halt es en ezert felek nehogy komolyabb legyen.
2015. ápr. 6. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Borzasztóan szédültem, kivizsgalason voltam és pocsék volt az ekg-m. Amugy tudhattam volna mert ereztem hogy a pulzusom fura, nyaki ütőérnél figyeltem az ujjammal és nagy volt az összevisszaság.

Vernyomaseses is okozhat ilyen ajulaserzest, sok folyadék kell mivel folyadék hiány miatt a ver sűrűbb lesz igy nem tokeletes az áramlása, szinten olyan érzése van az embernek, hogy rossz a verkeringese.

A szivinkfartus legynagyobb kockázata a magas vérnyomás. Néha merd meg, oroklodheto. Az idoben észrevett magas vérnyomást kezelik igy nem lesznek szovodmenyei. Fontos az életmód is mint a mozgás, rizikó az elhízás és a karos szendevelyek. Ezeket ha betartod nem igen lesz gondod persze a vérnyomás figyelése mellett.


Ha gyors a szivveresed a magnezium lassítja es nekem pont a magnezium hiány okozta a szivritmus zavaromat. Ezt el is lehetett volna kerulnom de sok volt a stressz a nulla magnezium mellé.

2015. ápr. 6. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Koszi a vernyomasom sose volt eddig rossz. Nallam terhesseg alatt tortent ez illetve utana terheseg alat volt egy kis elteres az ekg valami st elteres de azt mondtak terheseg alat elofordul azert elkuldtek sziv uh ra ott nem talatak semmit csak egy kis enyhe billenytyu elterest. Azota volt mar kb 10ekg vizsgalatom es mindig teljesen jo volt azt mondtak tokeletesebb nem is lehet. De sokszor erzem hogy gyors a pulzusom van mikor 90 felet de lehet az idegeskedestol is mert sokat stresszelek
2015. ápr. 7. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ja terhesség az ilyen. Nekem volt a kivizsgálás miatt sziv uh-m, mivel rendben van minden, most terhes vagyok és gyakran van szivritmus zavarom de bekapok egy magneziumot és annyi. A vérnyomásom alacsony így az ájulás érzés sűrűn jelentkezik most amiatt.
2015. ápr. 7. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!