Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Nem bírom a bizsut, mit tegyek?

Nem bírom a bizsut, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Tegnap előtt vettem egy csodaszép, köves, csillogó fülbevalót, amit azonnal be is raktam. Egy baj van csak vele. Bizsu. Én azt meg nem bírom. Tegnap előtt estétől tegnap estig folyamatosan benne volt, én hülye azt hittem, ha direkt benne hagyom jó sokáig, majd "átáll rá" a fülem és minden oké lesz. Tegnap kora este azonban el kezdett égni, viszketni, nyomni. Gondoltam is, hogy kiveszem, de csak meglazítottam a hátulját. Olyan 10 körül elkezdett lilulni. Nagy nehezen leszedtem, elkezdtem masszírozgatni. Egyszer csak észreveszem, nedves a kezem. Hát nem ömlött ( szó szerint folyt) belőle a vér? Kezeim, ruháim teljesen olyanok lettek. Nagyon megijedtem. Leszedtem a másikat is. Az még jobban vérzett. Lefertőtlenítettem őket, bekentem körömvirággal, s beleraktam egy fertőtlenített aranyfülbevalót, ami köztudottan helyreállítja a bizsutól gyulladt fület. Reggelre jó is volt minden, leszámítva a hatalmas sebeket. Lekapargattam az alvadt vért, megnyomkodtam, nem fájt. Oké, beleraktam. Fél óra múlva ismét előjött a kegyetlen fájdalom, azt hittem megőrülök. Gyorsan kikaptam őket. Most nem véreztek, hanem gennyeztek. Lila volt, a lyuk körüli felület hatalmasra dagadt és ahogy nyomtam jött belőle a genny. Az előbb fertőtlenítettem. Segítsetek! Mit tegyek? Nem akarok lemondani erről a gyönyörű fülbevalóról, no és persze semelyik másikról sem! Körömlakkot már próbáltam, nekem nem igazán vállt be, ugyan úgy fájt, csak nem vérzett. Ha van ötletetek, tapasztalatotok, kérlek írjátok le! Előre is köszönöm!

15/L


2010. márc. 5. 12:17
 1/3 anonim ***** válasza:
A körömlakkon kívül nem tudsz mást tenni, nem hordhatsz bizsut.
2010. márc. 5. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

szia:)

nekem is ilyen problémám van, fémallergia:(

ugyanígy nedvedzett a fülem...egy jó pár napig nem is raktam bele fülbevalót...

nem minden bizsunál van ez, általában azoknál, amelyekben több a nikkel...

sajnos nem nagyon tudsz mit csinálni...esetleg kevesebb ideig használd azt a szép fülbevalódat:)

én is úgy szoktam...ha már kicsit érzem hogy viszket:)

a sebet pedig addig, amig nem gyógyul meg, fertőtlenítsd, kenegesd valamivel, ne hazsnálj addig fülbevalót:)

ha begyógyult, akkor próbáld meg újra használni, de ne egész nap legyen a füledbe és hátha nem gyullad be:)

sok sikert és jobbulást:)

2010. márc. 5. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Sajnos ilyenkor nem nagyon lehet mit csinálni, anyukámnak is mindig begyulladt tőle a füle, soha nem bírta a bizsut. Próbáld meg, hogy mielőtt berakod a fülbevalód azt a részét kend be Neogranormonnal, hátha segít valamennyit. :S Ha nem, akkor ne erőltesd inkább! Aranyból is vannak nagyon szép fülbevalók. :)
2010. máj. 20. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!