Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Két hete beteg vagyok, de nem...

Két hete beteg vagyok, de nem javulok. Mit csináljak?

Figyelt kérdés

Szóval kb. 2 hete kezdett el fájni a fejem, és azóta is folyik az orrom, köhögök, gondoltam, csak egy szimpla megfázás. Szoktam inni meleg teát, szedek vitamint, ha lázam van, akkor gyógyszert, mégsem sikerül meggyógyulnom. Nem tudok aludni se rendesen, néha a nátha miatt, néha amiatt, hogy a torkom teljesen száraz, alig kapok levegőt. Néha a hangom is elmegy. A szemeim vörösek és az alatta levő rész is teljesen ki van száradva. Sokszor hányingerem van, párszor hánytam is, de sokat iszom, hogy pótoljam a folyadékot. Néhány napja elmúlt a lázam egy napra, és azt hittem, már vége van, de aztán visszaestem.

Nem hiszem, hogy van értelme orvoshoz mennem, mindenre csak azt mondja, hogy igyak neocitrant, ne egyek nehéz ételeket és pihenjek... Ezt meg is tettem, de semmit sem értem vele. Van valakinek más ötlete?


2010. márc. 5. 21:31
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Ha a háziorvos nem vesz komolyan, menjél be hétvégén az ügyeletre. Én nemtudom az a Neocitrán mindenre jó. Én kifejezetten rosszul voltam tőle.
2010. márc. 5. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Ha nincsen lazad, akkor irany a szauna.

Lehetoleg olyan hely ahol van finn es infra is.

Menj be a finnbe egy 10-15 percet atzan egy kis pihi, es ulj be az infraba, egy jo 45 percet.

Kozben igyal mezet es nyugodtan be is kenheted a mellkasodat is.

Nekem nagyon hamar segit!

2010. márc. 5. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat.
2010. márc. 5. 23:49
 4/13 anonim ***** válasza:
75%
Két liter almalé rajtam sokat szokott segíteni. Amúgy annyira utálom az orvosokat, mikor nem akarnak antibiotikumot felírni. A többi szemetet (Neocitran és társai) megkaphatjuk vény nélkül is, de ha már orvoshoz megyek, azért megyek, hogy antibiotikumot is írjon fel.
2010. márc. 19. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Azért két hét után menjél csak el orvoshoz, ennyi idő után nem hajthat el neocitránnal. Először nyilván nem akarnak antibiotikumot adni, hátha vírus, de az két hét alatt elmúlik. Ki kellene feküdnöd, pihenned, de ha nem mész orvoshoz, akkor gondolom jársz dolgozni/iskolába. A torkodra szedsz valami szopogatós tablettát - Strepsils, Septofort? Allergia elleni gyógyszerrel is próbálkozhatsz, a Claritint recept nélkül is lehet kapni, náthára jó.
2010. márc. 19. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Igen, szedtem Mebucaint, de nem segített. Egyre rosszabb ez az egész, már a fülem is fáj, ezért most már fogom magam, és elmegyek egy másik orvoshoz. Köszi az utóbbi válaszokat is!
2010. márc. 22. 15:52
 7/13 A kérdező kommentje:

Voltam az orvosnál, egy órát vártam rá, hát ajánlott egy orrcseppet, vagy mit, és azt mondta, szedjek fájdalomcsillapítót, ha valami bajom van.

Ennyi...

2010. márc. 23. 20:46
 8/13 anonim ***** válasza:
Menjél el gégészetre, úgy látom, ez már több mint egy hónapja tart, mondd meg, hogy a recept nélküli szerek nem használnak, talán már antibiotikum kell. Ne oktasd ki az orvost, de ne hagyd magad elküldeni. És ki kéne magad táppénzre íratni.
2010. márc. 24. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Voltam fülészeten délután. Pontosabban, fél tízre mentem, és fél egykor jöttem el... -.-"

Kiderült, hogy dobhártyagyulladásom van mindkét fülemben, és valószínűleg egyébként sem épek a füleim, bár még nem tudni, mitől, szóval majd mennem kell vissza.

Köszi, hogy írtál!

2010. márc. 24. 18:30
 10/13 A kérdező kommentje:
Valamint igazad volt, kaptam 3 féle gyógyszert, az egyik antibiotikum, és a héten itthon fogok maradni.
2010. márc. 24. 18:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!