Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Erős, szúró fájdalmat érzek a...

Erős, szúró fájdalmat érzek a bal vállamban, mintha beszorult volna a levegő. A fájdalom kisugárzik a lapockámba, a nyakamba, a jobb vállam és néha a fejembe is. A fájdalom erős levegő vételekor vagy kifújáskor fokozódik. Valakinek ismerős? 26L

Figyelt kérdés

3 hete volt ilyen először, akkor annyira fájt már 3 napja, hogy bementünk a kórházba, ahol vettek vért, csináltak EKG-t, mértek véroxigént, vércukrot, csináltak több irányú mellkas röntgent, de minden eredményem stimmelt. A szegedi klinikán voltunk, egy családi jó barát főorvos vizsgáltatott nagyon precizen, így az eredményeket nem kérdőjelezem meg.

Azt mondták, valószínűleg beszorult a levegő. Nos, én 10-en évek profi szinten sportoltam, szorult már be levegő, de nem ilyen erős fájdalomként és nem a vállamba. Aludni nem tudtam, oldalra fordulni sem, annyira fájt, a levegőt pedig nem tudtam mélyen venni és erősen kifújni. A fájdalom most megint előjött, durván 3 hét után, bár nem olyan erősen, mint a múltkor. Akkor kb 1 hét után magától elmúlt.

Járt már így valaki, tudna valaki segíteni?


26 éves nő vagyok, nem vagyok túlsúlyos, bár 2-3 kiló plusz felszaladt rám mostanában. Változatosan táplálkozom, nem vetek meg semmit, de nem tiszta zsírból és szénhidrátból áll az étrendem,illetve heti 3-4 alkalommal edzek is. Nem vagyok stresszes, semmi extra változás nwm volt az életemben, kiegyensúlyozott életet élek, szóval nem itt keresném a hibát.



2015. júl. 31. 09:21
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem lehet, hogy nagyon meghúztad? Szerintem pihentetni kellene, meg borogatni, de nem tudom így laikus szemmel. :(
2015. júl. 31. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nem húztam meg, olyan fájdalmat érzek, mintha beszorult volna a levegő, dehát napokig..? Ráadásul nem is edzés közben, csak úgy "random" jön elő :(
2015. júl. 31. 12:10
 3/4 anonim ***** válasza:

Egyszer nekem is így jött elő, minden előzmény nélkül, bordaközi idegzsába, kb 6 hétig tartott, azt hittem már falra mászok. Szúrt a levegővétel és egyes mozdulatok, ágyban allig bírtam megfordulni, kaptam izomlazítót és egyéb gyógyszereket, de semmi hatásuk nem volt, azután ahogy jött, egyik pillanatról a másikra elmúlt.

A hidegfront beálltakor megint valami hasonló volt, de most a szivemnél volt a szúrás, ez nem volt olyan erős, mint akkor, és pár nap alatt elmúlt.

2015. júl. 31. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

Csak elvileg csináltak röntgent és az elvileg csak ki kellett volna, hogy mutassa..en mar arra is gondoltam, nem-e valami vérrög vagy ilyesmi van a vállamban...olyan mintha valami ott nyomna valamit..:/

2015. júl. 31. 14:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!