Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Reflux esetén mennyire tilos...

Reflux esetén mennyire tilos az alkohol?

Figyelt kérdés
féléve nem ittam. egy- két pohár likor vagy koktél megengedett?

2015. aug. 5. 08:25
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
A refluxos tünetek erősödhetnek alkohol hatására.
2015. aug. 5. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
de egy minimalistol is?
2015. aug. 5. 08:37
 3/15 Duenna ***** válasza:
66%
Lehet alkalmanként inni alkoholt, de nem rendszeresen. Inkább tartózkodni kell az esti evéstől, a túlfűszeres és túlcukros kajáktól.
2015. aug. 5. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Próbáld ki, mindenki másr érzékeny, nekem pl az édes italok és az édességek nem tettek jót, nagyon marták a gyomrom, nyelőcsövem.
2015. aug. 5. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
gyomrommal nincs gond. négy éve érzem h felvan marvava torkom de nem látnak semmit. most pantacidot szedek talán kicsit jobb. de azt is mondtak már lehet epes reflux. ha iszom két poharkaval előtte bevehetem a savlekotot?
2015. aug. 5. 08:54
 6/15 Duenna ***** válasza:
100%
Hát talán ne itallal nyeld le a gyógyszert, inkább vízzel, és várj vele 30 percet, amíg legalább felszívódik a gyógyszer.
2015. aug. 5. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
rendben. :D köszi
2015. aug. 5. 08:59
 8/15 A kérdező kommentje:
azt meg megkerdezhetem h a sor sáfár csinál nagyon? mert féléve azt ittam talán 3 üveggel de másnap nem volt semmi baj.
2015. aug. 5. 09:06
 9/15 A kérdező kommentje:
* savat
2015. aug. 5. 09:07
 10/15 anonim ***** válasza:

Nem az alkohol csinál gyomorsavat, hanem az italokhoz (élelmiszerekhez adagolt mesterséges citromsav az E330.


Egyébbként a reflux (nyelőcsőbe visszajutó gyomortartalom) az önmagában nem betegség. Hanem a szervezet egyik öntakarító mechanizmusa. A nyelőcsőben rekedt ételmaradványokat igyekszik a szervezet leöblíteni kipucolni. Ha nagyon makacs a szennyeződés, ezt éjszaka ébredés elött többször megismétli. Normális állapotban ezt nem tudjuk megfigyelni, mert alszunk, és visszanyeljük. De ha sűrűbben előfordul idővel felcsipi a nyelőcső belső hártyáját, ami később kellemetlen tuneteket produkál. Majd elernyed a gyomorszáj izomzata, és napközben is fel feltör a nyomortartalom. Azért nem tisztelem a tudományos álláspontokat, mert a gyomorsav csökkentésével nem szünik meg a fö ok, a nyelőcsőben megtapadt kosz. Ezt csak több héten át tartó folyadékkal lehet kipucolni, ami oldja a nyelőcsőben megtapadt ragacsot. Én saját főzésű pálinkával tudtam kitisztítani a 40 éves lerakódást. Amit az étolaj, és a benne lévő gumipor okozott. Na meg ahogy a fogaim fogytak nem tudtam pépszerűvé darálni a táplálékot, ennek kisebb nagyobb darabjai megragadtak az étolajos mocsokban.

2015. aug. 5. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!