Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért tilos rivotril szedése...

Miért tilos rivotril szedése alatt alkoholt inni?

Figyelt kérdés
Ha este 6--kor megittam egy pohár bort, hány óra elteltével vehetem be a rivotrilt?

2014. okt. 31. 22:26
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Fokozzák egymás hatását, jobban lenyugtat, de ha beveszed rendes időben, sem történik majd semmi, csak könnyebben álmosodsz el.
2014. okt. 31. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

Már szerintem ihatod azt a bort!

Egészségedre. :-)

2014. okt. 31. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 homo ludensz ***** válasza:
Azért a jövőre nézve kerüld el hogy bármilyen gyógyszert és alkohol tartalmú italt párhuzamosan fogyasztasz. Lehet olyan nemkívánatos mellékhatása amire a gyógyszerelőállító sem számít. Így is egy egész litánia van a lehetséges mellékhatásokról a gyógyszerekhez mellékelve a Rivotrilhoz is.
2014. nov. 1. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Hát én arra gondolok mikor ráírják hogy alkohol tilos, hogy agyi zavarokat, esetleg májproblémákat is okozhat a kettō együtt. Egyébként ritkán szedek rivotrilt nem akarok rászokni, ahogy az alkiholra sem.
2014. nov. 1. 11:52
 5/17 anonim ***** válasza:
29%
Az alkohol méreg. A Ritrovil méreg. A szervezeted az erősebb méreg ellen veszi fel a harcot, a gyengébbet figyelmen kívül hagyja, így aztán az szépen alattomosan tudja kifejteni a káros hatását. Egyébként mi a fenének neked altató?
2014. nov. 1. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 szamo77db ***** válasza:
34%
A Rivotril nem altató. Antiepilektikum elsősorban, de van nyugtató, kiegyensúlyozó hatása is. Ha alkoholt is iszol mellé, beláthatatlan következmények alakulhatnak ki. Nagyon gyors orvosi segítségre szorulhatsz!
2014. nov. 1. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Hát nem tudom, én 5 éve szedem, és ezalatt rendszeresen fogyasztottam és fogyasztok is alkoholt (hetente-2 hetente, de nyaralás alatt volt, hogy naponta). Nem történt soha semmi baj, DE ennek ellenére én sem ajánlom!
2014. nov. 1. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
88%
Én direkt fogyasztom alkohollal és nagyon szeretem. ;)
2014. nov. 1. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 homo ludensz ***** válasza:
A Rivotril feszültségoldó gyógyszer és aki azért szedi hogy elviselhetőbbek legyenek a napja az cselekszik helyesen. Lehet persze mint írod alkohollal is bevenni hiszen van aki öngyújtó gázt szív be míg más ecstasyval dobja fel a napjait de az már nem ez a kategória.
2014. nov. 2. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
51%

" aki azért szedi hogy elviselhetőbbek legyenek a napja az cselekszik helyesen."

Nem, kedves utolsó! Aki nem szed semmit, az cselekszik helyesen.

2014. nov. 2. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!