Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Orvoshoz kéne mennem ezzel?

Orvoshoz kéne mennem ezzel?

Figyelt kérdés
Hétfőn este nagyon szúrt a szívem nagyon megijedtem utána vagy 2 óráig remegtem. Szóval az érzés nagyon erős volt mintha egy kést szúrnának a mellkas szívtájéki részére. Csak 5-10mpig tartott mert felültem vettem egy nagy levegőt és jobb lett. Kedden és szerdán egésznap ritkán de enyhe nyomó fájdalmat éreztem a mellkasom egyik vagy másik oldalán néha középen. Csütörtök napközben semmi estefelé megint enyhe fájdalom. Ma pedig néha szúr már most. Az első fájdalom óta a kutyámis állandóan követ mintha érezné hogy bajom van egy percre se lehet levakarni rólam. Olvasgattam a neten és azt írták hogy a szúró fájdalom nem szívbetegségre utal de nem tudom mi lehetett ez. Orvoshoz nem tudom kéne-e menni szüleim szerint csak a levegő szorúltbe de az érzés teljesen más volt viszont azt is írták neten hogy orvos nem veszi komolyan csak a magán de arra nincs pénzünk. Válaszokat előre is kösz és lehetőleg minnél több legyen és ha volt ilyen tapasztalatod elmondanád mit csináltál?

2015. aug. 7. 07:46
 1/3 anonim ***** válasza:
Menj el nyugodtan a háziorvoshoz, majd ő megvizsgál és ha kell, akkor elküld EKG-ra, jobb ha megnézeted és nem stresszelsz tovább. Nem minden háziorvos olyan, mint akiről olvastad, hogy nem veszi komolyan.
2015. aug. 7. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nekem is szokott néha szúrni.

Voltam már ekg-n is, semmi bajom nincs.

Ez nem jelent feltétlenül szívbajt, ne aggódj.

Lehet a stressztől, a rossz testtartástól, túlterheltség, időjárás-változás is akár.

Menj el orvoshoz, meghallgat és megnyugtat.

2015. aug. 7. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Hát igen! Ezzel az orvosok sem tudnak mit kezdeni. Hosszú időn 4évtizeden keresztül kinlódtam vele. Egyszer, még évekkel ezelött egy parkolóban kapott el, a hátamban a lapockám alatt szurkált. Úgy rángatóztam mint idegbeteg.

Az orvos adott valami injekciót, attól elmúlt. Utána máshol kezdett szurkálni.

Mint írtad is, a mély levegővétel az segít. Lélegzőgyakorlatokat kell csinálni, hogy a szervezet némi plusz oxigénhez jusson.

A gyakorlat lényege, hogy le kell lassítani a levegőáramlást a tüdőben, 3-4 levegővétel jusson egy percben. Ezt naponta 40 percig kell csinálni minden nap azonos időben.

2015. aug. 7. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!