Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Sinus tachikardiám van....

Sinus tachikardiám van. Milyenek ennek a betegségnek a tünetei, meddig tart?

Figyelt kérdés
2008. szept. 6. 04:18
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Nekem is ez volt tavaly. 160/min volt a szívverésem. Csináltak egy szívkatéterezést, és azóta normalizálódott a dolog. Az, hogy meddig tart nem tudom, ha engem nem katétereztek volna, most is lenne még, mert egy felesleges ideg csinálta ezt a magas szívfrekvenciát, amit elégettek.

Mindig ájulásérzetem volt, fáradt voltam és gyenge, sokszor nehezen vettem levegőt, remegtek a végtagjaim. A katéterezés óta normális a szívműködésem, de ha fizikailag aktív vagyok, ezek a tünetek nagyon durván visszatérnek.

2008. szept. 6. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Jah, ha a tünetekre kérdezted, hogy meddig tart, akkor olyan 10 perc körüli lehet. (de ez nálam van fizikai aktivitás után)Ritkán spontán is előfordul, akkor órákig is elszokott tartani.
2008. szept. 6. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
szia!köszönöm a gyors válaszodat! Jaj nekem is sokat előfordul, de tegnap már nagyon nagyon durva volt. Azóta olyan vacakul érzem magam, nem tudok "helyrebillenni". NAgyon ijesztő! Gondoltam a melegre is...hogy amiatt lehet ez a rosszullét. És milyen az a szívkatéterezés? LEírod kérlek? Köszönöm!
2008. szept. 6. 10:45
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Persze, leírom. Nekem azt mondták,h ez a plusz ideg a szívemben, ami a tachycardiat okozta, vele született rendellenesség. Csak nem tudom, miért 19 évesen ütött ki rajtam. Katéterezés előtt csináltak ekg-t, 24 órás, 72 órás holtert is. Úgy történt, hogy aznap éhgyomorra kellett kórházba mennem. (ha jól emlékszem)Katéterezésnél lekellett vetkőznöm teljesen, jóddal bekenték az érintett testfelületet. Ekkor már feküdtem. A műtőasztal feji része leljebb van mint a test, gondolom azért, hogy ne lássam mit csinál az orvos. Elég kényelmetlen amúgy. Rákötöttek pár gépre. A combomnál, nagyobb erekben felvezettek 4 katétert, (ekkor már letakartak vmi steril lepedővel) kaptam jó pár érzéstelenítő szurit. Na, az fájt. Még az volt rossz, hogy éreztem ahogy a katéterek mennek fel. Nem fájt, csak kellemetlen volt. Kontrasztanyaggal "felöntötték" a szívem. Az rossz érzés volt, a torkomban forróságot éreztem, és mintha nehezebben kaptam volna levegőt. A szívemet felpörgették, nem tudom mennyivel vert, akkor már kiakadtam. :)Kaptam nyugtató injekciót. Megtalálták azt az ideget, és katéteren keresztül felvezettek egy drótot, azt felforrósították, és azzal elégették. Itt úgy éreztem,h szét ég az egész mellkasom, nem is bírtam végig, el kellett, hogy altassanak. Az egész kb. 4 órás volt... Utána 6 vagy 8 óráig feküdnöm kellett. Aznap a kórházban aludtam. Majd pár napig sántítottam. :)
2008. szept. 6. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

SZia! ma megint volt egy "rohamom" . 160/pulzus, azt hittem meghalok. Bevettem egy 50mg-os betalocot, irány a sürgősségi. Nagyon ijesztő és félelmetes volt. Ha megkérlek leírnád az email címedet? Írhatsz ide is: bnesaci@freemail.hu

Köszönöm

2008. szept. 10. 17:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!