Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » A mellhártyagyulladásról mit...

A mellhártyagyulladásról mit érdemes tudni?

Figyelt kérdés

Erősen fájt a torkom, beszédkor is és levert voltam. Lefeküdtem este nyolckor két takaró alá, hogy kiizzadjam magam és aludtam. Másnap jobb is lett.


Azóta köhögök, eleinte sűrűn, aztán javult.

Orvoshoz nem mentem, mert nálam gyakori jelenség, hogy hetekig (!) fennmarad a köhögés (ha valami komolyabb megfázással antibiotikummal kezelnek, akkor is), egyszer pár éve hónapokig fennálló köhögéssel végigjártam egy csomó orvost, egy gyenge asztmapipát kaptam végül, hogy használjam végig, ha elmúlt a köhögés, vissza se kell mennem. Semmire nem voltam pozitív amúgy.


Szóval nem mentem orvoshoz.

Lázam nem volt, levert nem voltam, nem is látszottam annak.


Kétszer voltam fürdőben is, mindkét alkalommal jót tett.


Tegnap napközben viszont szúrni kezdett a mellemnél a jobb oldalon mély levegővételre, krákogásra, köhögésre. Olyan, mintha beszorulna a levegő, csak nem múlik és bizonyos mozdulatokra is fáj (például nyújtózkodás).


Elolvastam egy-két cikket, eszerint mellhártyagyulladás, családtag szerint is az, akinek már volt többször.


Kérdéseim:

Elmúlhat hétfőig?

Ha nem múlik el... mire számítsak az orvosnál?

Annyi ijesztő dolgot hallottam a tüdőgyulladásról, hogy emberek "lábon kihordták", mert vagy nem volt tünetük és a tüdőszűrő mutatta ki, vagy hasonlóan, mint én, kicsit köhögtek jó közérzet mellett, aztán szintén tüdőszűrő mutatta ki /szövődménye lett. Lehet, hogy ez tüdőgyulladás?

Nagyon sok programot szerveztünk a hétre. Lehet le kell mondani mindet?


2015. aug. 22. 16:39
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!