Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Honnan lehet tudni, hogy az...

Honnan lehet tudni, hogy az extra szívverésből kialakuló kamrai tachicardia veszélyes-e?

Figyelt kérdés

Úgy tudom lehet supraventiculáris, ami nem veszélyes.

VES-eket és sVES-eket rögzített az ecg, de gyakran előfordul egymás után sok extra akár fél percen keresztül. Olyan érzés mintha egy kis hörcsög kapálózna az ember mellkasában és persze félelmetes, mert tudod, hogy valami nem stimmel.


Veszélyben az életem?

Extráim szinte minden nap előfordulnak és érzem is őket. Ezekből ritka esetben lesz tachicardia, eddig körülbelül 5 ilyen rohamot éltem át. 10-30 másodpercig tartottak.

25f



2015. aug. 25. 22:26
 1/1 A kérdező kommentje:
Azt viszont tudom, hogy amikor érzem, hogy extráim vannak és megterhelem magam bármikor (akár most ebben a percben is) esélyesen kiváltható a roham. Hát volt rajtam holter de aznap nem sikerült. Nem is kell gondolom mondani, hogy többet nem nagyon akarták már feltenni. Katéterezést javasoltak.
2015. aug. 25. 22:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!