Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Kamrai extra szívverés alapján...

Kamrai extra szívverés alapján lehet következtetni a ritmuszavar típusára? (tovább lent)

Figyelt kérdés

24 éves fiatal vagyok, 5-6 éve érzek extrasystoleok utáni szapora pulzust, néha remegést is.


Bár most először sikerült egy szakembernek EKG-n rögzítenie az eseményt, az csak egy extra volt, viszont általában az extrákat nálam ritmuszavar követi.


Attól nagyon félek, hogy ez kamrai ritmuszavar, de simán lehet olyan kamrai, ami nem veszélyes, de olyan is ami szívhalált okoz, vagy lehet pitvarfibrilláció is, nem tudom.


Rakassam fel újból a holtert?

Elküldött szív MRI-re és az elektrofiziológiás vizsgálatot javasolja amire úgy tűnik el is fogok így menni. De ha holterrel is rögzíthető az arrythmia akkor minek dugassak csöveket a szívembe? :/ nem lenne egyszerűbb tovább próbálkozni?


Azért is aggódom mert gyakran sportolok, és sportolás közben gyakran előjönnek az extrák, utána pedig a tachikard ritmuszavar is...


Ilyenkor NAGYON jó lenne tudni, hogy életveszélyben vagyok, vagy csak egy kis túlterhelés és nem is kéne vele foglalkoznom ;)


2015. jan. 17. 02:33
 1/3 A kérdező kommentje:

ja és két SVES is van, tehát supraventicularis extrasystole. Bár ezeket nem éreztem meg!

Állítólag ha ez csap át tachicardiába az nem veszélyes. (mármint a supraventicular)


De most mi legyen? Drótoztassam be magam, vagy még próbálkozzak a holterrel? Kezdem már unni... de az se jó amikor terepfutás közben az erdő közepén el kell búcsúznom gondolatban az élettől, mert előjön és nincs a közelben senki.

2015. jan. 17. 02:41
 2/3 anonim ***** válasza:
Nekem mitralis prolapsusom van, és néha van mellé extram, mint Neked. Én is holteren voltam, ott mutatta ki az ekg. De egyből mondta az orvosom- jóhírű, elismert főorvos- hogy tilos cardioedzéseket csinálnom, tehát futás, futópad, elipszistréner, lépcsőzőgép, spining kilőve!!! Amit leírtál az helytálló. A sima extra átmehet kamrai extrába, ami elég veszélyes dolog. A dokim mondta, hogy kell sportolni, sőt szinte kötelező lenne, ha nem lennék lusta, hogy a szívem megfelelően működjön, de csak statikus mozgások, súlyzós edzések, otthon torna ajánlott. A heyedben tuti nem cardioznék, illetve nem tudo sportolsz, csak óvatosan!
2015. jan. 17. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

A vége nem sikerült jól az irományomnak.

Szóval nem futkorásznék terepen a helyedben, bedrótozni felesleges, mert szemmel láthatóan ha sportolsz elég egészséges lehetsz, jó fizikális állapotban vagy és még fiatal vagy!

2015. jan. 17. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!